Zirvenin Tek Oteli The Green Park Kartepe

Kocaeli ilimizin sınırları içerisinde bulunan Kartepe, şehrin ve bölgenin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kartepe Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Kartepe Kayak Merkezi, modern pistleri ve çeşitli konaklama imkanları ile sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de ilgi odağı konumunda. Her seviyedeki kayak severe uygun toplamda 12 pisti olan Kartepe’nin otel çeşitliliği ise aynı seviyede değil. Pistlere yakın bir tek otelin bulunması, sömestr zamanlarında otelde yer bulmayı zorlaştırıyor. The Green Park Kartepe otelinde yer bulamayan veya fiyatları pahalı bulan ziyaretçiler ise pistlere daha uzak olan diğer otel seçeneklerini tercih etmek zorunda kalıyorlar.

Kartepe Kayak Merkezi ve Sizi Bekleyen Doğa - kayakçılar

Özel aracı olmayan ziyaretçilerin muhakkak erken rezervasyon imkanı ile pistlerin hemen yanında bulunan ve pistlerin işletim hakkını elinde bulunduran Green Park Kartepe otelinden yerlerini ayırtmalarını tavsiye ediyoruz. Özellikle ilk karın henüz düşmediği Eylül ve öncesinde yapılan rezervasyonlar da uygun fiyat avantajlarının olduğunu da belirtelim.

The Green Park Kartepe Oteli

Zirvenin Tek Konaklama Oteli The Green Park Kartepe

Zirvedeki tek otel olması sebebiyle rakipsiz olan The Green Park Kartepe Oteli, bu yönü ile ziyaretçilerine birçok avantaj sunmakta. Konaklamasız bir şekilde günübirlik tatil yapan ziyaretçiler de kayak pistlerinden faydalanmak için skipass geçiş kartlarını bu otelden almak zorundalar. Her sene fiyatlar güncelleniyor olsa da şimdilik günlük sınırsız pist kullanımının bedeli 100 lira. Bu kart ile tüm pistlerden faydalanabiliyor olmanız da çoğu kayak merkezinde bulunmayan önemli bir avantaj. Eğer bölgeye sabah erken değil de öğlen giriş yapmış iseniz 60 liralık kart ile saat 13.00’dan sonra sınırsız kayma imkanını elde edebiliyorsunuz. Pistlerin başlangıç noktalarına sizi taşıyacak olan 4 farklı lift sistemi bulunuyor. Bunlardan 3 tanesi telesiyej 1 tanesi de tele ski ulaşım araçları.

Pistler kendi arasında mavi, kırmızı ve siyah olarak ayrılmış durumda. Kayağa yeni başlayan ve henüz çok tecrübesi olmayan kayak severler muhakkak mavi ve yeşil pistlerden faydalanmalılar. Daha tecrübeli ve profesyonel olan kayak sporcuları ise kırmızı ve siyah pistleri deneyebilirler.

Kayak merkezinde ekipman kiralama ve özel ders alma imkanları da bulunmakta.

Cevap bırakın