Maşukiye’nin Doğasını Keşfedin!

Dağın ve ormanların içinde muhteşem bir hafta sonu tatili kim yapmak istemez ki! İstanbul’a sadece 1 saatlik mesafede bulunan ve ünlü Kartepe Kayak Merkezi’ne 20 dakikada ulaşılabilen Maşukiye, size doğanın içinde harika bir gezi fırsatı sunuyor. Tertemiz havası, zengin bitki örtüsü, sık ağaçları ve cıvıl cıvıl kuş sesleri ile, şehrin size verdiği tüm negatif enerjiyi burada bırakıp geri döneceksiniz.

Maşukiye, konumu itibariyle ülkemizin en büyük şehirlerinden olan İstanbul, Ankara ve Bursa’dan günübirlik ziyaret edilmeye çok uygun.

Maşukiye’de Kahvaltı Yapmak

Kartepe Kahvaltı Seçenekleri - Manzara

Maşukiye geziniz için yola mutlaka erken saatlerde çıkın, çıkın ki bölgenin yöresel lezzetleri ile donatılmış kahvaltısının tadına varabilin. Derelerden akan buz gibi suyun çıkardığı ses, ormanlardan gelen yaprak hışıltısı ve mis gibi havanın içinde, bu organik ürünleri yerken adeta hiç doymayacağınızı hissedebilirsiniz.

Önceleri aşıklar köyü olarak bilinen Maşukiye daha sonra büyükşehirler kanunu ile beraber belde statüsünü kazanmıştır. Belde de bulunan Yayla Deresi de kesinlikle görülmeye değer noktalarda. Dere etrafında oluşturulmuş piknik alanları da aileleriniz ile beraber gün boyu keyifle vakit geçirebileceğiniz alanlardan.

Maşukiye’ye giriş yaptığınız anda buraya neden aşıklar köyü dendiğini de çok daha net anlayacaksınız. Bu muhteşem güzelliklerin içinde aşık olmamak, insanın ruhunun enerji ile dolmaması adeta mümkün değil. Şelaleler, pınarlar, çağlayanlar neredeyse adım attığınız her yerde bulunuyor.

Maşukiye’de Alabalık Keyfi

Dünyada Cenneti Maşukiye'yi Görmelisiniz

Maşukiye’nin en önemli lezzetlerinden birisi de Alabalık. Dere kenarına kurulmuş olan balık lokantalarında, muhtemelen hayatınızda yediğiniz en iyi balığı yiyeceksiniz. Balığın yanında servis edilen bölgeye özel ekmekler ve mezeler de en az balığın kendisi kadar lezzetli. Balığınızı mutlaka kiremitte yemeyi de unutmayın.

Maşukiye küçük fakat çok zengin bir bölge. O yüzden Maşukiye’nin tüm sokaklarını gezmenizi tavsiye ediyoruz. İstanbul ve diğer büyük şehirden gelen herkesin buraya temelli olarak yerleşmeyi hayal edeceğini de garanti ediyoruz.

Buradan kayak merkezine geçiş yapacak olan misafirler ise kayak ekipmanlarını Maşukiye’de bulunan kayak dükkanlarından alabilirler. Zirvedeki kayak ekipman kiralama fiyatlarının neredeyse yarısına tüm kayak ekipmanları ve kayak kıyafetleri kiralanabiliyor.

Cevap bırakın