Kış Turizminin Adresi Kartepe

Kış turizmini sevenler için adeta bir cennet olan Kartepe, İstanbul ve Ankara’ya yakın olması sebebiyle de yüksek bir potansiyele sahip ve sadece İstanbul’dan günübirlik gelen misafirlerin bile bir hayli yoğunluk oluşturduğu Kartepe Kayak Merkezi pistlerini hafta sonu oldukça kalabalık göreceksiniz.

Elbette sadece kış turizmi ile ünlü olmayan Kartepe, aynı zamanda muhteşem bir doğaya da sahip. Kartepe Kayak Merkezi açısından en güzel yanı ise İstanbul’dan sadece 1 saat içerisinde ulaşılabiliyor oluşu. Anadolu yakasında genel olarak daha az trafik olduğu için Kadıköy gibi bir merkezden bile 1 saatte ulaşılabiliyor, Kartal ve Pendik tarafında yaşayan okurlarımız çok daha hızlı ulaşabilirler.

Kışın karlı tepeleri, bahar aylarında da kır çiçekleri ile donatılan Kartepe, yeşil ve beyazın aynı anda gözleri kamaştırdığı bir turizm bölgesi. Dağ havasını ciğerlerinize kadar çekeceğiniz, ülkemizin en modern pistlerinde kayabileceğiniz veya eteklerinde bulunan Maşukiye’de kiremitte alabalık ziyafeti çekebileceğiniz bir cennet Kartepe.

Kartepe Otelleri

Kış Turizmini Sevenler İçin Kartepe Kayak Merkezi

Kayak severlere özel olarak tasarlanmış ve kış tatili için gereken tüm detayların düşünüldüğü farklı otel seçenekleri bulunuyor. Otellerin çoğunda sevdikleriniz ile beraber hoş bir akşam geçirmeniz için şömine bulunuyor. Bu arada zirvedeki otel olan Green Park Kartepe otelinde kalmak ise elbette büyük bir ayrıcalık.

Kartepe’de Yapılacak Şeyler

Kartepe Ulaşımı ve Bilmeniz Gerekenler - yürüyüş

Kayak merkezinin popülaritesini duymamış olamazsınız. O nedenle elbette Kartepe’ye gelen herkesin ilk yapması gereken şey kaymak olacaktır. Acemiler için de çok sayıda pist bulunuyor, cesaretinizi toplayın ve ekipmanlarınızı kiralayarak kendinizi bu spora bırakın.

Kayak sporları aç bitap yapılmaz elbette, tepelerdeki sucuk ekmek lezzetlerini mutlaka deneyin. Soğukta size inanılmaz iyi geldiğini fark edeceksiniz.

Kayak yapmak zorunda değilsiniz, kızak veya kar topu gibi farklı oyunlar oynayarak da sevdikleriniz ile eğlenebilirsiniz. Kesinlikle sırf kaymak olsun diye kaymayın, canınız ne istiyorsa onu yapın. Zira kayak zaten zor bir spor olduğu için, isteksiz olarak yapmanız bu sporu daha da zor hale getirecektir.

Yaz, bahar veya kış fark etmeksizin Kartepe’nin her bölümünde doğa yürüyüşleri yapabilir veya aileniz ile piknik organizasyonları düzenleyebilirsiniz.

Cevap bırakın