Kış Sporu Meraklıları İçin Kartepe Otelleri

Kış sporu meraklılarına çok iyi bildiği Kartepe, Kocaeli ilimizde bulunuyor. Tatili deniz, kum ve güneşten ibaret olarak görmeyen ve tatili yükseklerde yaşamayı sevenler için harika pistlere sahip olan bir kayak merkezi. Kartepe Kayak Merkezi, doğasıyla ve çok yeni bir oluşum olması ile sadece ülkemizdeki değil dünyadaki kayak severlerin de ilk tercihleri arasında.

İstanbul gibi dev bir metropole 1 saatlik uzaklıkta olması, elbette yerli ve yabancı turistlerin burayı tercih etmesinde çok büyük bir etken. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, İstanbul’a uçakla gelerek en geç 3-4 saat içerisinde kendinizi Kartepe Kayak Merkezi’nde bulabilirsiniz. İstanbul’a yakın olması sebebiyle, İstanbul’dan her gün yüzlerce tur, müşterilerini Kartepe’ye taşımaktadır. Uygun fiyatlar ve avantajlı imkanlar için siz de tatilinizi bu tur şirketlerine emanet edebilirsiniz.

Kış Sporu Meraklıları Kartepe'de Nerde Kalabilir?

Samanlı Dağı bölgesinde bulunan ve şehrin doğusunda yer alan Kartepe, Sapanca Gölü manzarası ile de ziyaretçilerini büyülemektedir. Kartepe neredeyse pistleri hariç tüm alanları orman olan saklı bir cennettir. Bu da Kartepe’yi sadece kış aylarında değil yaz aylarında da gezilip görülmesi gereken bir yer haline getirir. Kartepe’nin yüksekliği ise 1.700 metredir.

Kartepe’de Nerede Kalınır?

Kış Sporu Meraklıları Kartepe'de Nerde Kalabilir

Kartepe’de konaklama olanakları çeşitli olsa da pistlere yakın sadece 1 otel bulunmaktadır. Bu da Kartepe’ye kış sporları için gelen ziyaretçilere dezavantaj oluşturmakta. Zira özellikle yoğun zamanlarda yer bulma sıkıntısı olduğu gibi rekabetin düşük olmasının fiyatlara da olumsuz etki ettiği bilinmektedir. Ben her gün tepeye çıkarım sorun olmaz diyenler için pistlere yakın olan The Green Park Kartepe oteli haricinde The Escape Otel, Rivada Hotel, My Green Boutique, Motali Life Hotel, Elgarden Hotel, Uğurlubey Otel, Park Mandalin, Asmalı Garden Otel, Clup Grand Becassier otel seçenekleri de bulunmaktadır.

Oteller piste uzaklaştıkça elbette fiyatları da düşmektedir. Özel aracı bulunan kayak severler uygun bir kış tatili için bu otelleri tercih edebilirler. Aracı olmayanlar ise The Green Park Kartepe otelinden mutlaka erken rezervasyon imkanı ile faydalansınlar zira o kadar yük ile tepeye inip çıkmak bir süre sonra gerçekten sizi zorlayacaktır.

Cevap bırakın