Kayak Sırasında Bilinmesi Gerekenler

Kış ayında tatilini farklı konseptler düzenleyen otelletin avantajlı durumlarından yararlanmak isteyen tatilciler bu konuda önceden detaylı bir araştırma yaparak konaklama yerlerini belirlemektedirler. Kış mevsimi yaklaştıkça başlayan hazırlıklar özellikle kışın karla kucaklaşmak ve adrenalin yüklü bir aktivitelerde yer almak için heyecan duymaktadırlar. Bu mükemmel fırsatı son derece eğlenceli hale çevirmek için bir takım önlemlerin alınması ve bilinmesi gereken kurallara uyulmadığı gerekmektedir. Böylece eğlenceli vakit geçirmek için Kartepe Kayak Merkezi personelinin verdiği tüyolarla, kayak yapmadan önce hazırlıklarınızı tamamlamış olacaksınız. Kayak sırasında almanız gereken bir takım önlemler bulunmaktadır. Kayak sırasında en önemli nokta bireysel güvenliktir. Güvenli ortam sağlandığından emin olduğunuzda kış turizminin tadını çıkarabileceksiniz. Bunun için ilk önce Kayak ekipmanlarını doğru yerden temin ederek zorlanmadan doğru malzeme ile spor yapabileceksiniz

Doğru Ekipman Seçimini Faydalar Sağlar mı?

Kayak Severlerin Sevdiği Rota Kartepe Kayak Merkezi - açık alan

Ekipman seçimini doğru yapmak hem sporunuzu etkileyip hem de oluşabilecek kaza risklerini en aza indiriyor.  Bu kapsamda malzeme seçimine uzun bir mesai harcamanız sizlere fayda sağlayacaktır. Öncelikle Kayak yapmaya yeni başlayanlar için kıyafetleri satın almak yerine kiralayarak sahip olmaları tavsiye ediliyor. Hatta bu kapsamda pek çok Kartepe otelleri kiralama hizmetleri veriyor. Böylece kiraladığınız ekipmanların doğru olup olmadığını kullandıkça anlıyor, ileride kendinize en uygun kıyafet satın alırken karar vermenize yardımcı olabiliyor. Doğru ekipmanın seçimi yapıldıktan sonra nasıl kullanılacağı konusunda deneyim sahibi olunması gerekiyor. Yani kullanım koşullarına uyulması gerekiyor.  Bu kapsamda kayağın bağlanma şeklinin önemi karşınıza çıkıyor. Çünkü doğru bağlanmayan yani çok sıkı bağlanan Kayak, herhangi bir düşme anında ayakta yaralar oluşmasına sebep olabiliyor. En az hasarla kurtulmak için ise eğitimcilerin yardım alınması öneriliyor.

Kayak Sırasında Doğru Pozisyon Ve Doğru Duruş

Kartepe Kayak Kiralama - Grup

Yine Kayak yapmanın zorlu yanlarından biri olan eğitmen seçimi konusunda dikkat edilmesi gerekiyor. Kendi başınıza öğrenmek istediğiniz bir spor olmaktan ziyade mutlaka iyi bir eğitmenin yardımcı olması sağlığınız için önemli görülen bir durumdur. Bu sebeple herhangi birinden değil uzman sertifikalı eğitmenlerin yardım alınması gerekiyor. Düştüm diye üzülmektense eğitmen gözetiminde başladığınız Kayak serüvenine başarılı olmak için başınız dik karşıya bakıyor halde konumlandırılmalıdır. Bu şekilde yavaş yavaş doğru yaptığınızı görerek ayak bilekleriniz rahat,  ağırlığının ön tarafta ve dizlerinin kırık pozisyonda devam ederek doğru pozisyonu almış olabileceksiniz.

Cevap bırakın