Kartepe’de Yapabileceğiniz Aktiviteler

Tatilinizin güzel geçmesi için mutlaka programlı bir şekilde tatil planı yapmanız ve bu plana uymanız gerekir. Aksi takdirde yapılması gereken birçok güzel şeyi arkanızda bırakmanın verdiği üzüntü ile evinize dönebilirsiniz. Gelin hep beraber Kartepe’de yapılması gereken ve yapmanızı önerdiğimiz maddelere geçelim. Bu sayede siz de henüz gitmediğiniz Kartepe tatili için daha detaylı bir program hazırlayabilirsiniz.

Kartepede Yapabilecekleriniz

Kayak Sporları: Kartepe denince elbette kayaktan bahsetmemek olmaz. 12 farklı kayak pisti bulunan merkez, her seviyedeki kayak severe hitap eden parkurlara sahip. Henüz hiç kayak yapmamış ziyaretçiler de eğitim pistlerinde, bölgedeki profesyonel kayak eğitmenlerinden özle ders alabilirler.

Snowboard: Bilinenin aksine her kayak merkezinde yapılamayan Snowboard, özel pistlere ihtiyaç duyan ve çok eğlenceli bir kayak disiplinidir. Kartepe’de bulunan snowboard pistleri ile bu sporun da keyfini çıkarabilirsiniz.

Kızak: Kayak size şimdilik zor geliyor ve pist korkunuzu atmak istiyorsanız çocukluğunuza dönmenizin vakti gelmiş demektir. En az kayak kadar eğlenceli olan kızakları, zirvedeki kayak mağazasından kiralayabilirsiniz.

Motorlu Kar Sporları: Kar motosikleti ile karlar üzerinde destan yazmaya hazır mısınız? Altınızdaki onlarca beygir gücündeki kar motosikleti, size kendinizi pistlerin sahibi gibi hissettirecek.

Bisiklet Turları: Kartepe, bahar ve yaz aylarında doğal güzellikleri ile konuklarına çok elverişli yürüyüş parkurları sunmaktadır. Doğayı daha yakından keşfetmek için yürüyüş veya bisiklet turlarına katılabilirsiniz.

Off Road: Kartepe’de güçlü araçların yarışması için çok zorlu parkurlar bulunmaktadır. ATV, motokroz ve safari sporları ile çok eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Paintball: Yılın her döneminde arkadaş gruplarınız ile yapabileceğiniz ve unutamayacağınız anılar biriktireceğiniz bir aktivite. Arkadaş grubunuz yok ise sorun etmeyin, her an eksiği olan bir gruba katılabilirsiniz.

Sapanca Gölü: Bölgenin en güzel yanlarından birisi de Sapanca Gölü’ne çok yakın olmasıdır. Bisiklet turları veya aracınız ile Sapanca Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Burada tüm gün piknik yapabilir veya balıkçılardaki alabalıkların tadına bakabilirsiniz.

Maşukiye: Kartepe konuklarına Maşukiye’ye gitmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Maşukiye gibi bir cenneti görmeden tamamladığınız Kartepe tatili, kesinlikle eksik kalmış olacaktır. Maşukiye’de bir kahvaltı veya kiremitte alabalık keyfi yapmayı da ihmal etmeyin.

Kartepe Lezzetleri: Kartepe’nin yöresel ürünlerini mutlaka deneyin. Gebze mantısı, simit dolması, yoğurt, pişmaniye, kerpe lokumu gibi lezzetleri tadın ve hatta sevdiklerinize de götürmeyi unutmayın.

Darıca Kuş Cenneti: Kartepe’ye yakın konumda olan ve binlerce kuş türünü barındıran Darıca Kuş Cenneti de uğramanız gereken yerler arasında. Özellikle çocuklu ailelere tavsiye ettiğimiz bu kuş cennetinde, nesli tükenmeye yüz tutmuş ve koruma altındaki kuş türleri de bulunuyor.

Kartepe Yaylaları: Kartepe’nin çevresinde Yaz veya Kış fark etmeksizin ziyaret edebileceğiniz yaylalar bulunuyor. Kuzu ve Soğucak yaylaları, tertemiz oksijene doyacağınız bu alanlardan bazıları.

Doğal güzellikleri ile meşhur Derbent ve Köseköy’de mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler listenizde bulunmalı.

Tarihi Geziler: Kartepe, antik çağlardan bu yana daima medeniyetlerin gözdesi olmuş bir bölgedir. O nedenle Kartepe çevresindeki Eskihisar Kalesi, İzmit Sarayı, Thököly İmre Anıtı, Hikmetiye Camii gibi önemli yapıları içerek bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Festivaller: Kartepe’de yıl boyu Ayva festivali gibi çeşitli festivaller ve şenlikler bulunmaktadır. Bu etkinlikleri takip ederek, Kartepe tatilinizi etkinlik günlerinde denk gelecek şekilde planlayabilirsiniz. Ailecek çok güzel vakit geçireceğiniz bu şenliklerde, bazı dönemlerde eğlenceli yarışmalar da düzenlenmektedir.

Otel Tercihi: Kartepe’nin zirvesinde sadece The Green Park Resort hizmet vermektedir. Pistlere yakın olması sebebiyle biz de bu oteli tercih etmenizi öneriyoruz. Konforlu ve unutulmaz bir tatil için mutlaka otelin, pist manzaralı odalarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın