Kartepe’de Uygun Fiyatlı Oteller

İstanbul’a yakın olması ve diğer kayak merkezlerine göre uygun fiyatlar sunması nedeni ile Kartepe, tercih edilen modern bir kış sporları merkezine sahiptir. Sapanca gölü ve çam ormanları manzarası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan merkez, kayak ve snowboard haricindeki disiplinler için de uygun ortam sağlayan 12 modern piste sahiptir.

Kayak merkezinin zirvesinde tek bir otel bulunsa da, Kartepe’nin eteklerinde bulunan Maşukiye ve yine yakın konumda olan Sapanca Gölü etrafında çok sayıda konaklama alternatifi bulunmaktadır.

The Green Park Kartepe Resort

Zirvede tek başına durması ve 5 yıldızlı bir tatil merkezi olması nedeni ile The Green Park Kartepe Oteli, en çok tercih edilen Kartepe otelidir. Buna rağmen zannedildiği gibi pahalı olmayan bu 5 yıldızlı konaklama merkezi, özellikle hafta içlerinde Kartepe’nin eteklerinde bulunan butik oteller ile aynı fiyatlara hizmet vermektedir.

Kartepe pistlerini ve Sapanca Gölü’nü tepeden gören otel, kayak okuluna da sahiptir. Bu sayede bu otelde konaklayarak, pistlere 2 dakika içerisinde erişim sağlayabilir ve profesyonel eğitmenlerden özel kayak dersleri alabilirsiniz. Otelde SPA merkezi, ısıtmalı kapalı havuz ve spor salonu gibi imkanlar da bulunuyor. Çok az fiyat farkı vererek, küçük oteller yerine pistlerin hemen yanında bulunan bu 5 yıldızlı otelde konaklayabilirsiniz. Otelin en dikkat çeken yönlerinden birisi de çocuk bakım hizmetleridir. Bu sayede çocuklu aileler, çok daha konforlu bir kayak tatili yapabilirler. Otelde engelliler için de özel odalar bulunmaktadır.

Otelin hafta içi konaklama ücreti günlük 100 ila 150 lira arasında iken, hafta sonu konaklama ücretleri yoğunluğa göre 250-300 liraya kadar çıkabilmektedir. Eğer sömestr, yılbaşı, sevgililer günü haricindeki bir hafta sonunda konaklamak isterseniz, ödeyeceğiniz fiyat en fazla 150-200 lira arasında olacaktır. Bu fiyatları 2018/2019 kayak sezonu için geçerlidir, ileriki yıllarda fiyatların değişebileceğiniz lütfen dikkate alınız.

The Green Park Kartepe Resort, pistlerin işletme hakkına sahip olduğu için skipassları da yine aynı otelden alabilirsiniz.

Motali Life Otel

Kartepe pistlerine 20 dakikalık mesafede bulunan otelin, ulaşım servisi bulunmaktadır. Minimal tasarımlar ile dekora edilmiş odalarında konforlu bir konaklama imkanı bulabilirsiniz. Otel bünyesinde yürüyüş, bisiklet ve binicilik gibi aktiviteler düzenlenmektedir. Mutfağında da çok iddialı olan otel restoranında, Türk ve Dünya mutfağının eşsiz lezzetleri konuklara sunulmaktadır. Otelin açık büfe hizmet veren ana restoranı haricinde alakart restoran ve barbekü olanakları da bulunuyor.

Sigara içilmeyen odalara da sahip olan Motali Life Otel’in gecelik konaklama ücreti 80 ila 150 lira arasında değişmektedir. Otelin 18 standart, 10 deluxe ve 2 süit odası bulunuyor.

Kartepe Park Otel

Zirvedeki 5 yıldızlı otelden sonra en çok tercih edilen konaklama tesislerinden birisi olan Kartepe Park Otel, konuklarına panoramik bir Sapanca Gölü manzarası sunmaktadır. İstanbul’dan 1 saat içerisinde ulaşılabilen otelde her sabah açık büfe kahvaltı servisi yapılıyor. Otelde ayrıca 2 farklı alakart restoran bulunmaktadır.

Kayak sonrasında tenis, basketbol ve voleybol gibi eğlence aktivitelerine katılabilir veya otelin dinlenme alanlarında rahatlayabilirsiniz. Otelin gecelik konaklama fiyatları ise 90 ila 150 lira arasında değişmektedir.

İstanbul’a En Yakın Kayak Otelleri

Kartepe Otelleri’nin en büyük avantajı, Kadıköy’den sadece 1 saatte ulaşılabiliyor olmasıdır. Anadolu yakasının Kartal ve Pendik gibi bölgelerinde oturanlar ise çok daha kısa zamanda kendilerini kayak merkezine yakın bir otelde bulabilirler. Kartepe Otelleri’nin tamamı, bölgeye ilk kar düşmeden erken rezervasyon fırsatları sunmaktadır. Bu fırsatı değerlendirerek İstanbul’a en yakın kayak otellerinde, uygun fiyatlara kayak tatili yapabilirsiniz.

Kartepe Otelleri’nin tamamında kayak ekipmanı ve kıyafetlerini kiralama imkanı da mevcuttur.

Cevap bırakın