Kartepe’de Sömestr Tatili

Sömestr dönemleri, tüm okullar ve üniversiteler tatile girdiği için çalışan anne ve babaların da izin aldığı bir dönemdir. Hal böyle olunca, bu dönemde milyonlarca turist potansiyeli ortaya çıkmaktadır. Sömestr, her sene Kış mevsimine denk geldiğinden dolayı bu dönemde yine en çok tercih edilen tatil bölgeleri de kayak merkezleridir.

Sadece yetişkinlerin değil çocukların da çok ilgisini çeken kayak merkezleri, bembeyaz pistleri ve muhteşem doğal güzellikleri ile tam bir cazibe merkezi. Kış sporlarına olan ilginin giderek artması sayesinde, Sömestr dönemlerinde Kartepe Kayak Merkezi ve ülkemizin diğer modern Kış sporları merkezleri neredeyse tamamen dolmaktadır. Sömestr tatilinde kayak yapmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutarak erken rezervasyon imkanlarından faydalanmalısınız. Okurlarımıza, sömestr tatili için yerlerini en geç Kasım ve Aralık aylarında ayırmış olmalarını tavsiye ediyoruz.

Eğitime ve iş hayatına mola verilen Sömestr tatilinde, Kartepe Kayak Merkezi ve Kartepe Otelleri tamamen dolmaktadır. Kartepe’nin zirvesindeki tek konaklama tesisi olan The Green Park Kartepe oteli de doğal olarak çok ilgi görmektedir. Bu 5 yıldızlı otelde SPA merkezi, kapalı havuz, açık büfe restoranlar, çocuk kulübü, spor salonu ve daha sayısız imkan bulunmaktadır. Otelin pistlere sadece 2-3 dakika yürüme mesafesinde olması da ona olan ilginin yüksek olmasının en önemli sebebidir.

Sömestr döneminde bölgeye yoğun bir ilgi olmasından dolayı, Kış festivalleri de bu zamanlarda düzenlenmektedir. Kartepe Otelleri konukları after ski partileri ve winterfest organizasyonları ile sabahın erken saatlerine kadar doyasıya eğlenebilirler. Yine aynı dönemde ülkemizin en ünlü sanatçıları, Kartepe’de sahne almaktadır.

Sömestr Tatili İçin Kartepe Oteli Önerisi

Kartepe’nin zirvesinde sadece tek bir otel olsa da, pistlerden uzaklaştıkça karşınıza dağ evleri ve butik oteller de çıkacaktır. Kayak merkezine yakın olmak istiyorsanız tercihiniz mutlaka Green Park Kartepe Oteli olmalıdır fakat özel aracı olup biraz daha uzakta konaklamayı tercih edenler Motali Life veya My Green Boutique gibi nezih otelleri de tercih edebilirler.

Sömestr dönemi çok yoğun olduğu için sadece zirvedeki 5 yıldızlı otel değil çevre tüm otellerde dolmaktadır. O nedenle çok absürt fiyatlar ile karşılaşmamak adına odanızı çok önceden ayırmanız gerekecektir.

Kartepe Kayak Merkezi Turları

Çocuklarınıza güzel bir karne hediyesi vermek istiyorsanız, sömestr tatili bunun için en iyi seçenek olacaktır. Çok eğleneceğiniz bir tatil olmasının yanı sıra sportif aktiviteler içermesi ve size yeni bir sporu öğretmesi nedeni ile Kış tatilleri, Yaz tatillerine göre çok daha faydalı ve heyecanlıdır.

Büyük şehirlerden kalkan Kartepe Sömestr Turları ile tatilinizi çok daha uygun fiyatlar ile yapabilirsiniz. Sömestr turları genelde konaklama içerse de günübirlik seçenekler de bulunmaktadır.

Konaklama seçeneğinde mutlaka kayak pisti manzaralı bir oda, özel ders alma imkanı, rehber ile Kartepe’nin çevresine güzel bir gezi, Kış sporu aktiviteleri ve kayak sonrasında eğlence organizasyonları bulunmaktadır. Kayak turları sayesinde, sadece konaklama fiyatına birçok ekstra avantaja sahip olabilirsiniz.

Sömestr Tatilinde Kartepe’de Neler Yapılır?

Kartepe sadece kayak, snowboard veya diğer kayak disiplinlerinden ibaret değildir. Sapanca Gölü ve orman arasında muhteşem bir noktada bulunan bu turizm cenneti, konuklarına farklı aktiviteler yapma imkanı sunmaktadır.

Kartepe’de kayak yapabilir ve sonrasında sabahın erken saatlerine kadar süren partilerde eğlenebilirsiniz. Otellerde bulunan kapalı havuzlar ve SPA merkezleri de kaslarınızdaki ve ruhunuzdaki gerginliği atmanız için birebirdir.

Acıktığınızda otel restoranlarında takılabilir veya pist üzerindeki mangal partilerinde sınırsız et yiyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla kuş gözlemciliği, fotoğraf gezileri, kızak turları veya balıkçılık yapabilirsiniz.

Siz bunları yaparken, çocuklarınız da profesyonel eğitmenler tarafından yönetilen çocuk kulüplerinde hayatlarının en güzel Kış tatilini geçiriyor olacaklar.

Cevap bırakın