Kartepe’de Kayak ve Konaklama Ücretleri

Kış tatilleri sadece konaklama maliyeti getirmediği için genel olarak yaz tatillerine göre daha maliyetlidir. Konaklama haricinde özel kayak dersleri, pist kullanımları ve ekipman, kıyafet kiralama gibi ihtiyaçlar için de masraf yapılır. Bu nedenle Kartepe Kayak Merkezi veya diğer kayak merkezlerinde tatil yapmak isteyen ziyaretçiler, en azından konaklama fiyatlarının daha düşük olmasını hedeflerler.

Kartepe Kayak Merkezi, Türkiye’nin en önde gelen ve tercih edilen Kış sporları merkezinden birisi olduğu için yoğun talep görmektedir. Elbette bunda, Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’a sadece 1 saatlik mesafede bulunmasının etkisi de çok büyük. Bu sebeple Kartepe’deki yoğun talebe karılık vermek için merkez etrafında çok sayıda otel ve dağ evleri kurulmuştur.

Pistlere yakın konumda olan sadece 1 adet otel bulunmaktadır. Pistlere yakın olmak ve 5 yıldızlı bir otelde konaklamak istiyorsanız, erken rezervasyon imkanlarından faydalanmanız şart. Zira yoğun dönemlerde, zirvedeki Green Park Kartepe Resort otelinde yer bulmak adeta imkansız. Tesis pistlere yakın olmasının yanı sıra çocuk bakım hizmeti bulundurması, açık büfe restoranlara sahip olması ve SPA merkezi içermesi nedeni ile ziyaretçilerin ilk tercihlerinden olmaktadır.

Kartepe’nin Lüks Otelleri

Kartepe’ye yakın konumda olan 4 yıldızlı oteller bulunsa da zirvedeki Green Park Kartepe Resort oteli, bölgenin en lüks konaklama tesisidir. Pistlerin kullanım hakkına da sahip olan otel, kayak severlerin rahat ve eğlenceli bir tatil geçirmeleri için tüm detayları düşünmektedir.

Otel bünyesinde çalışan profesyonel eğitmenlerden kayak dersi alabilirsiniz. Kayak kıyafeti veya ekipmanınız bulunmuyorsa, otelin kendisine ait kayak mağazası bulunmaktadır. Buradan tüm ihtiyaçlarınızı günlük veya daha uzun süreler için de kiralayabilirsiniz. Ayrıca kayak sporları sonrasında gerilen kaslarınızı gevşetebileceğiniz SPA merkezi veya kayak öncesinde kaslarınızı hareketlendirebileceğiniz spor salonu da bulunmaktadır. Siz doyasıya kayarken, çocuklarınız da otelin çocuk kulübünde çok eğleniyor olacak. Böylece gözünüz arkada kalmadan, tatilinizi huzurla yaşayabilirsiniz.

Green Park Kartepe Resort otelinde gecelik konaklama fiyatı çok yoğun dönemler haricinde 100 ila 200 lira arasında değişmektedir. 5 yıldızlı ve her  şey dahil konsepte sahip olduğu düşünülürse, bu fiyatın gayet uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kartepe’nin Dağ Otelleri

Dağ oteli veya dağ evi olarak da bilinen bu konforlu oteller, Kartepe’nin ormanlık alanlarında bulunmaktadır. Özellikle kalabalık aileler veya arkadaş grupları, lüks otellere nazaran bu konaklama tesislerinde çok daha uygun fiyatlara konaklayabilirler. Birçok dağ evinde sauna, şömine gibi imkanlar da bulunmaktadır. Lüks otellere göre daha samimi ve daha doğanın içinde olan Kartepe Dağ Otelleri pistlere 20 dakika mesafede bulunur ve gecelik konaklama ücretleri 100 ila 300 lira arasındadır. Ücret kişi başı olmadığı için kişi sayısı arttıkça kayak tatilinin maliyeti de düşecektir.

Kartepe’deki Pansiyonlar

Kartepe’ye 20-30 dakika mesafede hiçbir pansiyon bulunmamaktadır. Pansiyonlarda kalarak, uygun fiyatlı bir kayak tatili yapmayı amaçlayan okurlarımızın Kartepe’nin eteklerinde bulunan Maşukiye beldesine gitmeleri gerekecektir. Burada bulunan pansiyonlar 50 ila 100 lira arasında gecelik ücret alıyor olsalar da özel aracı olmayan ziyaretçiler için avantajlı değildir. Zira pistlere gidip, gelmek ciddi bir külfet doğuracaktır.

Kartepe’de Nerede Konaklamalı?

Kayak sporları zaten yorucu aktiviteler olduğu için biz her zaman okurlarımıza pistlere yakın tesislerde konaklamalarını tavsiye ediyoruz. Kartepe’nin özelinde düşünürsek, pistlere yakın olan Green Park Kartepe Resort oteli 5 yıldızlı olması ve fiyatlarının butik otellerden çok da fazla olmaması nedeni ile kesinlikle tercih edilmelidir. Yoğun sezonlarda yer bulamayan okurlarımıza ise hemen dağın eteklerinde bulunan dağ evlerini veya bungalov otelleri tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın