Kartepe’de Hangi Aktiviteler Yapılabilir?

Kartepe, Kocaeli içinde yer alan yakınlarda ilçe olmuş turistlik bölgelerimizden birisidir. Son yıllarda ise adını sıkça duyurmayı başarmıştır. Burada hem tatil yapabilir hem de muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Kartepe’nin bu kadar özel yapan özelliği ise muhteşem doğa güzelliklerinin olmasıdır. Kartepe’de hangi aktiviteler yapılabilir sorusu akıllara geliyor hemen tabii ki. Kartepe, kayak turizmi nedeniyle her yıl binlerce misafir ağırlamaktadır. Kartepe’de hangi aktiviteler yapılabilir? Sorusunun oldukça fazla cevabı bulunuyor. Kayak dışında da birçok aktiviteye ev sahipliği yapan bölge, istanbul’a yakın olmasından dolayı da çok fazla ziyaretçi çekiyor.  

Kartepe’de Kayak Tatili Keyfi

Kartepe Kayak Merkezi Nerede - teleferik

Kartepe denilince ilk akla kayak gelir. Kış turizmi ile adını duyuran Kartepe doğa güzellikleri ile de ünlüdür. Kartepe Kayak Merkezi, kayak tutkunlarının en çok sevdiği bölgelerden birisidir. Kartepe’de yapılan en önemli aktivite ise kayaktır. Buralarda kayak eğitimi alabilir, kayak malzemelerini kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Bunlar kayak pistine çıkarken yol üzerinde karşınıza çıkar. Çocukların bile severek yapacakları aktivitelerden birisidir. Ailecek veya arkadaşlarınızla buraya gelebilir, Kartepe kayak merkezinde eğlenceli ve hoş vakit geçireceksiniz.

Kartepe’de Hangi Aktiviteler Yapılabilir?

Kartepe'de Atv ile Safari - Araçlar

Kartepe’de sapanca ve maşukiye gibi doğal güzellikleri bulunan yerler vardır. Maşukiye, yemyeşil doğası ile insanları büyüleyen, içerisinde geçen dereleri ve alabalık restoranları bulunan görülmesi gereken yerlerden birisidir. Sessizlik ve huzur isteyenlerin bölgesidir burası. Doğasında dere sesi ve kuş seslerinde başka bir ses duymazsınız.  Ruhunuzu bu doğa güzellikleriyle ve kartepe otelleri vasıtasıyla dinlendirebilirsiniz. Bu oteller her mevsim hizmet vermektedir. Oteller konforlu, güvenilir ve eğlenceli oyun aktiviteleri bulunan yerlerdir. Her türlü ihtiyacını karşılayabilecek niteliktedirler. Deresinde çıkan lezzetli alabalık ile karnınızı doyurabilirsiniz. Bir diğer doğa güzellikleri bulunan Sapanca’ya ismini veren gölü bulunur. Sapanca’daki göl kıyısında yürüyüş yapabilir masmavi gölün güzelliklerini seyredebilirsiniz.

Gölün yakınlarında restorand ve cafeleri bulunur. Buralarda hoşça vakit geçirebilirsiniz. Buralar 12 ay boyunca hizmete açıktır. Gölün güzelliğinin yanında son zamanlarda yelken, kayık, kano gibi araçlarla keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. kartepe’de görmeniz gereken bir diğer güzelliği ise manzarasıdır. Kartepe merkezine 25 kilometre uzaklığında yemyeşil ve bakımlı bir yoldan yürüyüş yaparak kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Meşukiye’de alabalık yedikten sonra Sapanca’da gölün güzel manzarasını seyrederek çay, kahve içebilirsiniz. Ayrıca Kartepe’den Meşukiye’ye giderken yol üzerinde bulunan mis gibi sıcacık taş fırın ekmeğinin tadına da bakabilirsiniz.

Cevap bırakın