Kartepe’de Görülmesi Gereken 3 Yer

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biriside Kartepe’dir. Her kış sezonunda yerli ve yabancı turistler buraya ziyaret etmektedirler. Kartepe’de görülmesi gereken birçok bölge bulunmaktadır. Fotoğraflık manzaraları, görkemli dağları, dereleri, dağları tarihi merkezleri tüm ziyaretçilerini hayran bırakmayı başarmıştır. Kartepe’de görülmesi gereken yerler dışında bölgede yiyebileceğiz yöresel yemekler ve yapacağınız aktiviteler açısından da insanları büyülemeye yetmiştir.

Kartepe’de Görülmesi Gereken Yerler

Kartepe Kayak Otelleri ve Fiyatları - kartepe

 Her mevsim ziyaretçilerini ağırlayan Kartepe’nin en önemli yerlerden biriside kayak merkezleridir. Kocaeli ye bağlı olan Kartepe İstanbul’a yakın olmasından dolayı herkesin ilgi odağı haline gelmiştir.  Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen bölgelerden birisidir. Bir cennet gibi olan Kartepe kış mevsiminde kayak hizmeti vermektedir. Kartepe kayak merkezi her türlü kayak aktivitelerine ve günübirlik gezilere de uygundur. İstanbul’a 115 kilometre uzaklığında olması hafta sonlarının da kısada olsa tatil yapmanıza ve doyasıya eğlenmenize imkan tanımaktadır. Kayak yapmak herkesin kolaylıkla yapabileceği bir aktivitedir. Eğer kayak yapmayı bilmiyorsanız burada bulunan kayak hocalarından ders alabilirsiniz. Ayrıca kayak malzemeleriniz yok ise buralardan temin edebilirsiniz. Burada snowboard ve kar motosikleti ile kayak yapmanın tadını çıkarın. Kış turizmi açısından önemli olduğu için buralarda oteller ve tesisler bulunur.

Doğal Güzellikleri İle Maşukiye Ve Sapanca

Hangi Mevsimde Kartepe Kayak Otelleri Tercih Edilmeli - kayak pisti

 Kar turizminden sonra gidilebilecek ikinci yer ise Maşukiye’dir. Maşukiye Kartepe’de en çok turist alan ikinci bölgedir. Özellikle ormanlık alanları gibi yemyeşil coğrafyası ile dikkat çekmektedir. Ormanlık alanlarının içinde restodandı ve kartepe otelleri bulunur. Buradaki kirazlı yaylasında piknik yapabilirsiniz. Maşukiye şelesinin içinde aygır deresi ve alabalık vadileri bulunur. Buralarda dereden çıkan taptaze alabalıkların tadına doyamayacaksınız. Sakinliği ve doğal güzellikleri sevenler için kuzu yaylası bulunur. Kamp kurmaya ve yürüyüş yapmaya uygundur. Ayrıca Kartepe’de tarihi hikmetiye camii, thököly imre anıtı gibi yerleri de mevcuttur.  Gidilmesi gereken üçüncü bölge ise Sapanca’dır. Burada bulunan sapanca gölü inanılmaz güzelliğe sahiptir. Gölün kıyısında yürüyüş veya bisiklet turu yapabilirsiniz. Hatta piknik yapmaya da uygundur. Tüm bu yerlerde anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekebilirsiniz. Kayak merkezi ve doğal güzellikleri sadece sizi değil fotoğrafları gören herkesi büyüleyecektir.

Cevap bırakın