Kartepe’de Bir Gün Nasıl Geçer?

Kartepe o kadar güzel bir yerdir ki, bir günü bile unutulamayacak kadar dolu dolu geçirirsiniz. Peki Kartepe’de bir gün nasıl geçer? Kartepe ülkemizin en önemli kayak merkezlerinden birisidir. Yoğun çalışmaktan tatile vakit bulamayan kişiler için idealdir. Buraya bir günlük kaçamak bile inanılmaz anılar biriktirmenize ruhunuzu dinlendirmeye yetecektir. Kartepe’de sapanca gölünü ve İzmit körfezini seyredilirsiniz. Lüks tesisleri, kış sporları yapabileceğiniz pistler, alabalık lezzetleri, after ski partileri ile ailenizle ve arkadaşlarınızla unutamayacağız bir gün geçirebilirsiniz.

Kartepe’de Bir Gün İçince Neler Yapılabilir?

Kartepe Kayak Kiralama - Grup

Kartepe’de güne bir restoranda dağ manzarasını seyrederken başlayabilirsiniz. Açık ve kapalı restoranlarında köy kahvaltısı yapabilirsiniz. Açık büfelerdeki yemek çeşitleri ve lezzetleri gözlerinizi doyuracaktır. Tertemiz dağ havası ise sizi rahatlatacaktır. Buradaki yöreye ait taze ballar, kestane reçelleri, mıhlama, kızarmış ekmek ve köy yumurtasının sağlıklı ve lezzetli köy kahvaltısına doyamayacaksınız. Bu güzel kahvaltıdan sonra Kartepe Kayak Merkezi ile kayak yaparak eğlenebilirsiniz. Kayak tutkunları kahvaltıdan hemen sonra kayak takımlarını alarak dağın yolunu tutarlar.

2 metre kalınlığı bulunan Kartepe hemen hemen tüm kış sporlarını burada yapabilme imkânı tanır. Eğer kaymayı bilmiyorsanız eğitmenlerden eğitim alabilirsiniz. Buralarda kolay, orta ve zor kayak pistleri mevcuttur. Bu spordan sonra yorulup tekrar acıkabilirsiniz. Her kayak merkezinde olduğu gibi Kartepe’deki tesislerin önünde bulunan sucuk ekmek ve mangallardan yararlanabilirsiniz. Konuklar otellerdeki yemeklerin yanında Kocatepe’nin ünlü tatlarını tadabilirler.  Değirmendere fındığı, dağ reçeli, kandıra yoğurdu, İzmit pişmaniyesi diğer lezzetlerindendir. Bu yemekten sonra doğa güzellikleri bulunan Meşukiye ve Sapanca’yı ziyaret edebilirsiniz. Meşukiyedeki dereyi gezebilir Sapanca’da bulunan gölü ziyaret edebilirsiniz. Ağır deresi, kuzu yaylası, Hikmetiye cami gibi gezilecek yerleri de bulunur.

Kartepe’de Bulunan Otellerin Özellikleri

Kartepe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Otel

 Bu muhteşem geziden sonra dilerseniz Kartepe otelleri ile eğlenceye devam edebilirsiniz. Restorandaki canlı müzikleri dinleyebilir after ski partilerinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Üniversite şenlikleri, ünlü konserleri Kartepe Kayak Merkezinin olmazsa olmazlarındandır. Pistlerin üstünde dans edebilir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz. Gecesinde ise günün yorgunluğunuzu dağ manzaraları odaları bulunan otellerde atabilirsiniz. Bembeyaz karlarla kaplı manzarası ve tertemiz dağ havası ile mışıl mışıl uyuyacaksınız.

Cevap bırakın