Kartepe ve Konaklama Seçenekleri

Dünya üzerindeki birçok ülkede tek bir tane kayak merkezi dahi bulunmazken, bir senede dört mevsim yaşayan ülkemizde 50’den fazla kayak merkezi bulunmaktadır. Bu kayak merkezleri arasında en çok tercih edilen 5. kayak merkezi olan, Kartepe Kayak Merkezi de ülkemizin sanayi merkezlerinden Kocaeli ilinde bulunuyor.

Kış mevsiminde, adeta boş oda bulunamayan Kartepe, doğal güzellikleri ile sadece kış aylarında değil yaz aylarında da yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı. 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş olan Kartepe, meşhur Maşukiye köyü ve Sapanca gölü arasında bulunur. Zaten ormanlıklar arasında olan kayak pistlerinin güzelliğine bir de Sapanca Gölünün manzarası eklendiği zaman, ortaya kartpostallık bir görüntü çıkar. Kartepe, tamamıyla fındık, meşe ve çam ağaçları ile doludur. Bu da kayak sporları haricinde bisiklet turları ve doğa yürüyüşlerinin yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Tarım ve hayvancılığın yoğun bir şekilde yapıldığı Maşukiye ise, Kartepe’nin eteklerinde bulunan ve nüfusu göçmenlerden oluşan harika bir köydür. Her ne kadar belde olarak geçse de halk arasında bölge aşıklar köyü olarak bilinmektedir. Kartepe Kayak Merkezinde sadece tek bir otel olsa da, yol üzerinde ve çevre beldelerde çeşitli konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Kartepe Bungalov Evleri

Dört Mevsim Kartepe Konaklama Seçenekleri

Gün boyu kaydıktan sonra akşam biraz eğlenmeye ve eğlenirken de dinlenmeye ne dersiniz? Cevabınız olumlu ise o zaman Sapanca Gölü yanındaki Bungalov Evleri sizi bekliyor olacak. Özellikle kalabalık grupların tercih ettiği bu konaklama tesisleri, 4+1 villalardan oluşuyor. Villaların içerisinde bulunan şömine ise tatili bambaşka bir boyuta taşıyor.

Dışarıda lapa lapa kar yağarken, sevdiklerinizle şömine başı muhabbet etmenin keyfi bir başka. Özellikle balayı çiftleri, Bungalov evlerini tercih ederek romantik bir tatil geçirebilirler. Küçük otel odalarına sıkışmak yerine böylesine dev bir villada tatil yapmak çok daha avantajlı olsa gerek. Bungalov evleri haricinde Maşukiye beldesinde de kiralık villalar bulunuyor. Kiralık villalar daima konaklama amacı ile kullanıldığı için sahipleri tarafından misafirlerin olabilecek tüm istekleri düşünülmüş.

The Green Park Otel

Kartepe Kayak Merkezi’ne Hafta Sonu da Gelebilirsiniz

Konakladığım alan pistlere yakın olsun diyorsanız tek seçeneğiniz Green Park otel. Fiyatları biraz yüksek olsa da lüks ve konforu size aynı anda yaşatabilecek bir tesis.

Cevap bırakın