Kartepe Ulaşımı ve Bilmeniz Gerekenler

Ülkemiz sınırlarının Kocaeli – İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü noktalarına yakın konumu ile çevre hattının ortasında bulunan Kartepe Kayak Merkezi ve Kartepe Otelleri en gözde tatil tesislerinden olmaktadır. Bu nedenle kış turizminde öne çıkmanın yanı sıra doğa kareleri ile birden fazla seyahat olanağını sunan yerler arasındadır. Günümüzde turistlik merkezlerin en popüler alanlarının arasında kış turizmi bakımından yoğunlukla tercih edilen Kartepe, Marmara bölgesinin kayda değer yükseltilerinin üç noktasından biridir. En eski dönemlerinde ticaret ağırlıklı döngüsel geçitleri sağladığı bilinen merkezin civarında Osmanlı’nın önemle kullandığı İpek yolu dağ eteklerinde olmaktadır. Çevresindeki doğa güzellikleri ve birbirinden farklı yemyeşil ağaçlarla çevrili ormanları ile tabiat gezilerinde de tertemiz hava akımı sunmaktadır. Şehir merkezinden araçlar ile ulaşım avantajı sunan Kartepe’ye 20 – 30 dakikada rahatlıkla gidilebilmektedir.

Kartepe Ulaşımı ve Bilmeniz Gerekenler - yürüyüş

Özel Araçlar İle Kartepe Zirvesine Sıkıntısız Ulaşım Yapılabilir Mi?

Tatil ve geziler için pek çok avantajı sağlayan Kartepe olağanüstü doğa örtüsünün oluşumu sayesinde yaz mevsimlerinde yemyeşil, kış mevsimlerinde ise sıra dışı bir beyaz görsellikle bütünleşen merkez konumu ile misafirlerini her daim memnun kılmaktadır. Bu kapsamda genel itibari ile Kartepe kayak merkezi yol hattının kusursuzca düzenlenmesinin doğrultusunda özel araçlar ile zirvesine kadar ulaşım yapılabildiği bilinmektedir. Bu noktada çevre nidalarının eşliğinde eşsiz tarihi görselleri, eğlence – aktivite olanakları, kayak merkezi alanı içinde sayıca fazla spor turizmleri sunulmaktadır. Özellikle trekking, atv gezisi, doğa yürüyüşü, snowboard, kayak, kuş gözlemciliği, paintball, dağ bisikleti, yamaç paraşütü ve binicilik gibi uygulamalar tatilcilerin tercih ettiği spor aktiviteleri arasında yer almaktadır.

Kartepe Ulaşımı ve Bilmeniz Gerekenler - pist

Çeşitli Araçlar ile Ulaşım

Doğaüstü güzelliklere sahip olan Kocaeli-Kartepe konaklama ve ulaşım imkanları ile spor turizmini sevenlerin genellikle beğenisini kazanan alanların arasındadır. Bu sebeple çeşitli araçlar ile sıkıntısız bir şekilde zirve konumuna erişim sunmakta ve her ne olursa olsun ziyaretçilerini hoş karşılayan mekan merkezleri sayesinde de görkemli tatil fırsatları sağlamaktadır. Bu yüzden kimi zaman günü birlik kimi zaman ise uzun süreli tatil ve gezi planlarının kayak – doğa harmonileri çerçevesinde ilk sıralarda tutulan Kartepe otelleri her sezon müşteri memnuniyeti doğrultusunda hizmetlerini daima geliştirmektedir. Bunun için hem doğayla baş başa hem de bembeyaz kayak pistleri ile rağbet kriterlerini yükselten merkeze sizlerde mutlaka gitmelisiniz.

Kartepe Ulaşımı ve Bilmeniz Gerekenler - kayak pisti

 

Cevap bırakın