Kartepe Otel Fiyatları ve Yoğunluk Durumu

Kayak mevsimi zamanında en çok turist çeken bölgelerden birisi olan Kartepe, adından da anlaşılacağı gibi kar tatili için çok uygun şartlara sahip. Oteller ve Kartepe, sadece kış aylarında değil yaz aylarında da misafirlerine hizmet veriyor. Ülkemizdeki bazı kayak bölgeleri gibi Kartepe çorak değil, tam aksine ormanın içindeki pistleri ve muhteşem göl manzarası ile yaz aylarında da ziyaretçilerine harika zaman yaşatıyor.

Herkese Hitap Eden Kayak Tesisi Kartepe-teleferik

İstanbul’a çok yakın olması sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Kartepe, sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de mutlaka şans verilmesi gereken bir turizm cenneti.

Kayak tatili için ziyaret etmek isteyenler Aralık ayının başından, Mart ayının sonuna kadar Kartepe’ye gidebilirler.

Kartepe’nin zirvesinde sadece The Green Park Kartepe oteli bulunmaktadır. Pistlere yakın olmak istiyorsanız mutlaka erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak yerinizi ayırtmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle özel aracı olmayan okurlarımızın, pistlere yakın bu otelde konaklamaları faydalı olacaktır. Otel pistlerin tüm kullanım hakkına sahip olduğu için pist kayış kartı olan skipassları da otelden temin edebiliyorsunuz. Green Park otelinin otoparkını ise konuk olmasanız dahi günlüğü 20 liradan kullanabilirsiniz.

Kartepe Otelleri Fiyatları

Kartepe Kayak Merkezi’ne Hafta Sonu da Gelebilirsiniz

Kayak tatilinin yoğun dönemi olan Ocak ve Şubat aylarında Green Park Kartepe oteli oldukça pahalı ve yer bulmak neredeyse imkansız. Özellikle sömestr döneminde Kartepe Kayak Merkezi’nin çok yoğun olması fiyatların daha da yukarılara çıkmasını sağlıyor. Bütçesi daha düşük olan okurlarımız elbette farklı otel seçeneklerine de yönelebilirler.

Ormanlık alan içerisinde bulunan Kartepe ve eteklerinde, dağ otelleri bulunmaktadır. Bu oteller villa konseptinde olup özellikle geniş aileler için çok avantajlıdır. Tek bir oda fiyatına koca villayı kiralamak isteyenler bu dağ otellerini araştırabilirler.

Bunun haricinde Kartepe’nin eteklerinde bulunan güzeller güzeli Maşukiye ilçesinde de birçok otel seçeneği sizleri bekliyor olacak. Maşukiye otellerinde konaklayan kayak severler sadece 15-20 dakikalık araç yolculuğu ile pistlere ulaşım sağlayabilirler.

Tatil bütçenizi daha da ferahlatmak adına Maşukiye’de bulunan uygun fiyatlı kayak dükkanlarından kayak ekipmanları ve kayak kıyafetlerini kiralayabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, Maşukiye’de muhteşem kiremitte balık yapıyorlar, denemeden ilçeyi terk etmemenizi öneriyoruz.

Cevap bırakın