Kartepe Kayak Pistleri Skipass Fiyatları

Kartepe Kayak Merkezi , İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 5 kayak merkezinden bir tanesidir. Uluslararası standartlara uygun pistleri bulunan kayak merkezinde, lüks bir kayak oteli ve özel ders alma imkanı bulunuyor.

Kartepe’nin pistleri, 3 ana tepede toplanmıştır. Karlıktepe, Kartepe ve Geyik Alanı tepelerinde bulunan pistler, her seviyeden kayak sever için uygundur.

Karlıktepe Kayak Pisti: Kartepe Kayak Merkezi’ne gelen profesyonel ve deneyimli kayak severlerin ilk tercih ettiği bölge, Karlıktepe kayak pistleridir. Bu bölgedeki pistler kırmızı renkte sınıflandırılmış olup, zorlu parkurlara sahiptir Tepeye teleski ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. 3 pist bulunan tepede, pistlerden bir tanesi hız parkuruna sahiptir.

Geyik Alanı Pisti: Telesiyejler ile ulaşım sağlanan Geyik Alanı Tepesi’nde mavi pistler bulunmaktadır. O nedenle Kartepe Kayak Merkezi’ndeki en yoğun kalabalık bu alanda bulunuyor. Kayağa yeni başlayanlar Geyik Alanı pistlerinde, profesyonel eğitmenlerden ders alabilirler.

Kartepe Pisti: Kırmızı renk sınıflandırmasında olan zorlu pistlerden birisi de Kartepe Pisti’dir. 3 kişilik telesiyejler ile ulaşım sağlanan pistte, 3.5 kilometrelik kesintisiz kayak yapma imkanı bulunuyor.

Kartepe Skipass Fiyatları

Kartepe Kayak Merkezi’ne günübirlik bir ziyaret gerçekleştiriyorsanız, kayak pistlerini kullanmanızı sağlayacak kart olan skipass kartını edinmeniz gerekiyor. The Green Park Resort oteli konukları ise skipass için ayrı bir ücret ödemek zorunda değiller.

Kartepe’deki tüm pistlerin kullanım hakkını da elinde bulunduran The Green Park Kartepe Resort oteli, skipass satışını da gerçekleştirmektedir. Bu kartlar kısa tur, uzun tur, yarım gün ve tam gün sınırsız olarak satışa sunulmaktadır. Ayrıca hangi tür skipass alırsanız alın, 30 liralık bir depozito ücreti ödemeniz gerektiğini de hatırlatalım. Kayak bittiği zaman bu depozito ücretini kartı teslim ettiğinizde alabiliyorsunuz.

Kısa tur 10 lira, uzun tur 35 lira, yarım gün 60 lira ve tam gün sınırsız 120 lira fiyatları ile skipass edinebiliyorsunuz. Bu fiyatların her sezon değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız. En doğru Kartepe skipass fiyatları için The Green Park Kartepe Resort otelini arayarak güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kayak tatillerinde mutlaka yola erken çıkmaya çalışınız. Bir şekilde kayak merkezine gelmeniz öğleye doğru gerçekleşmiş ise, boşuna paranızın yanmaması için yarım günlük skipass alabilirsiniz. Hafta sonu skipass ücretlerinin, hafta içi skipass ücretlerine göre daha pahalı olduğunu da söyleyelim.

Skipasslar her ne kadar sınırsız olsa da, hafta sonu gelmeniz durumunda çok fazla binemeyeceğinizi bilmelisiniz. Çok şanslıysanız Kartepe tatilinizde, günde 4 kere pistlerin başlangıç noktasına çıkabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilmeli?

İstanbul’a çok yakın olması nedeni ile Kartepe Kayak Merkezi, özellikle hafta sonu günlerinde çok yoğun bir talep görmektedir. Pist sayısının düşük olması nedeni ile bu günlerde pistlerin bir hayli kalabalık olacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca mekanik taşıma sistemlerinin yavaş olması nedeni ile pistlere çıkış noktalarında çok ciddi kuyruklar olabiliyor. Bu da sadece bir sırada 45 dakika gibi ciddi bir zaman beklemenize neden oluyor. Koca bir günün neredeyse yarısından fazlasında beklemek istemiyorsanız, Kartepe’ye hafta içi günlerde gelmeye gayret gösteriniz.

Kartepe’ye gelirken içinden geçeceğiniz Maşukiye beldesinde de birkaç saat geçirmeyi ihmal etmeyiniz. Burada muntazam bir kahvaltı yapabilir veya dönüşteki akşam yemeğinizi Maşukiye balıkçılarında yapabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi’ndeki kayak ekipmanı ve kayak kıyafeti kiralama ücretleri de yüksek olduğu için Maşukiye’de bulunan kayak mağazalarından daha uygun fiyatlara gereksinimlerinizi giderebilirsiniz.

Kartepe’de kayak sezonu Aralık ayının ilk haftasında başlayıp, Mart ayının ilk haftasında son bulmaktadır.

Cevap bırakın