Kartepe Kayak Merkezi ve Maşukiye Gezisi

İstanbul sakinlerinin hafta sonları için en çok tercih ettiği bölgelerden birisidir Kartepe. Kartepe Kayak Merkezi söz konusu ise elbette Maşukiye’yi de atlamak olmaz. O yüzden yazımızda bolca Maşukiye ilçesinden de bahsedeceğiz.

İstanbul’dan Kartepe’ye ulaşım sadece 1 saat sürmekte, Maşukiye ise daha da yakın. Otobüs ile gitmek isteyenler için İstanbul Esenler Otogarı’ndan neredeyse her saat başında Maşukiye ve Kartepe’ye otobüs bulunuyor. İzmit merkezden ise Kartepe’ye olmasa da Maşukiye’ye dolmuş kalkıyor.

Maşukiye

Kartepe Kayak Otelleri ve Fiyatları - kartepe

Kartepe Kayak Merkezi, ülkemizin en modern ve uluslararası kullanıma uygun kayak merkezlerinden bir tanesi. Kayak Merkezine gitmeden önce muhakkak Maşukiye ilçesine uğrayarak muhteşem bir köy kahvaltısı yapın. Köy diyoruz çünkü Büyükşehir kanunu öncesinde Maşukiye bir köy idi, hatta adı da Osmanlı zamanından kalma aşıklar köyü olarak bilinir. Maşukiye’nin bir özelliği de ilk subay ve ilk kadın belediye başkanını çıkarmış olmasıdır.

Muhteşem bitki örtüsü, sık ağaçları ve ahşap evleri ile Maşukiye adeta masallardan fırlamış bir diyar gibi. Maşukiye’nin tüm sokaklarını yürümeye çalışın, emin olun pişman olmayacaksınız. Mutlaka kiraz bahçelerinde dolaşıp sevdiğinizin kulağına iki kiraz asın. Bol bol fotoğraf çekin, neredeyse tüm manzaraları kartpostallık bir ilçede geziyorsunuz.

Maşukiye’ye girer girmez ilk yapacağınız şey elbette kahvaltı yapmak olsun. Yöresel ve organik ürünler ile dolu bir kahvaltının bedeli 30-40 lira arasında ve buna kesinlikle değer.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi'ne Ulaşım - Oteller

Günübirlik kayak tatili yapmak isteyenler için belki de en uygun lokasyon olan Kartepe Kayak Merkezi, 12 farklı pist ve 5 lift sistemi ile sizleri bekliyor olacak. Maşukiye geziniz sonrasında buraya öğlen en geç 13.00’da vararak yarım günlük skipass alabilirsiniz. Tüm gün kaymak isteyenler ise Maşukiye gezisini iptal ederek direkt olarak tepeye çıkabilirler.

Elbette Kartepe’ye çıkarken de kahvaltı yapabileceğiniz inanılmaz mekanlar bulunuyor. Bu mekanlar, ülkemizin çeşitli bölgelerinin yöresel ürünlerini burada müşterilerine sunuyorlar. Ağırlıklı olarak Trabzon’un organik ürünlerini görmek mümkün.

Kartepe’de konaklamak için ise tek seçeneğiniz The Green Park Kartepe oteli. Pistlerin yönetimine sahip olan Green Park otelinde uygun fiyatlara konaklamak için rezervasyonlarınızı yaz aylarında yaptırmalısınız.

Cevap bırakın