Kartepe Kayak Merkezi Ulaşımı Nasıldır?

Kartepe Kayak Merkezi diğer kayak merkezlerine göre yenidir. Özellikle Maşukiye ve Sapanca gölü doğal güzelliklerinden dolayı her yıl yerli ve yabancı birçok turistlerin ziyaret ettiği bölgedir. Kartepe Kayak Merkezi ulaşımı bakımından da çok tercih edildiği için çok fazla ziyaretçi ağırlıyor. Bu sayede kış mevsiminde kayak yaparken yaz mevsiminde doğa güzelliklerini gezebilir kamp ve piknik yapabilirsiniz. En çok İstanbul üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi Nerdedir?

Kartepe Kayak Merkezi'ne Ulaşım - Oteller

Kartepe İstanbul’a bir saat uzaklıktadır. İstanbullular için en yapabileceği en iyi hafta sonu kaçamakları olabilir. Her mevsim gezebilme imkânın sağlaması açısından ziyaretçi sayısının da artmasına yol açar. Kartepe Kayak Merkezi Maşukiye’ye 15 km uzaklıktadır. İzmit’e ise 25 km uzaklığında bulunur. Kayak merkezine ulaşım ise çok kolaydır. Kartepe sapanca gölü ve İzmit körfezi arasında yer alır. Batısında Köseköy yerleşim yeri, doğusunda Sakarya ve Sapanca gölü bulunur. Sakarya sınırına güney ve güneydoğusunda Kartepe adlı dağı içine alır. Başişkele ilçesi ise güneybatısında bulunur.

Kartepe Kayak Merkezi Ulaşımı Nasıldır?

Kartepe Kayak Merkezi'ne Ulaşım - Liftler

Kartepe kayak merkezinin yakınlarında Kartepe otelleri bulunur. Bu sayede kayak merkezine geldikten sonra otel aramak zorunda kalmazsınız. Kayak merkezinde eğlendikten sonra otellerde dinlenebilir, ısınabilirsiniz. Otellerde birçok eğlence alanları bulunur. Akşam ve gece saatlerinde buralarda vakit geçirebilirsiniz. Meşhur olan mangal ve sucuk yiyebilirsiniz. İstanbul’dan ulaşım daha kolay olduğu için her gün kesin kalkış yapan servisler bulunur. Gezi turları da bunlardan birisidir. Hafta sonunda günübirlik tatil yapmak istiyorsanız sezi turlarını tercih edebilirsiniz. Şahsi arabanızla, trenle veya otobüsle Kartepe Kayak Merkezi’ne rahatlıkla gidebilirsiniz. Eğer arabanızla İstanbul’dan Kartepeye gidiyorsanız TEM’den doğu İzmit çıkışını takip edebilirsiniz.

Karşınıza Sizi yönlendiren levhalarda vardır. Bu sayede hiç zorlanmadan kayak merkezine ulaşırsınız. Haydarpaşa- Adapazarı hattı üzerinden tren hattı da bulunur. Bu hat Kadıköyden başlar. Çeşitli istasyondan trene bindiğiniz zaman sabah saatlerinde Maşukiye’de inerek taksiyle kayak merkezine gidebilirsiniz. Trenle ulaşımda sabah 07.39 saatlerinden sonra Maşukiye’de durmaz. Bir önceki durak olan büyük Derebent’de inerek taksi ile merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer otobüs ile gitmek istiyorsanız Harem ve Yenisahra ofislerinden yarım saatte bir otobüs kalkış yapmaktadır. Yada İzmit merkeze gelerek Maşukiye minibüslerine binerek Maşukiye merkeze gelirsiniz. Kayak merkezine gitmek için taksiye binmeniz gerekiyor.

Cevap bırakın