Kartepe Kayak Merkezi Kayak Pistleri

Ülkemizdeki kayak merkezleri içerisinde en yenisi olduğu için pistleri oldukça bakımlı olan Kartepe Kayak Merkezi, aynı zamanda ülkemizin en uzun pistlerine sahiptir. Bunun yanında pistler zorluk derecelerine göre renklere ayrılmıştır. En kolay pistler yeşil, kolay pistler mavi, zor pistler kırmızı ve çok zor pistler ise siyah renkler ile ziyaretçilerin seçimine bırakılmıştır. Siyah pistler oldukça zorlu olup sadece profesyonel kayakçılar tarafından tercih edilmektedir.

Kartepe’de 3 ana pist bulunmaktadır ve bu pistlerin tamamı Green Park Kartepe oteli tarafından yönetilmektedir. Yazımızın devamında pistlerin özelliklerini ve bu pistlerde kaymak için kullanılması gereken skipass kartından bahsedelim.

Karlıktepe Kayak Pisti

Kartepe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Tesis

Teleski ile çıkılan pist, Kartepe Kayak Merkezinin zorlu pistleri arasındadır. Özel ders alma imkanı bulunan pist, kırmızı kategoride bulunmaktadır. 3 pist bulunan bölgedeki pistlerden birisi ise hız parkurudur.

Geyik Alanı Pisti

Acemi kayak severler için en uygun olan pist mavi kategoridedir ve 2 kişilik telesiyejler ile ulaşımı oldukça rahattır.

Kartepe Pisti

3.5 kilometrelik pisti ile eşsiz bir kayak keyfi sunan Kartepe, kırmızı kategoride bulunuyor. 3 kişilik telesiyejler ile ulaşım sağlanan piste rağbet çok olduğu için özellikle hafta sonlarında tepeye çıkmak çok vaktinizi alabilir. Bu sebepten dolayı Kartepe tatil planlarınızı, mümkün olduğun hafta içinde ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.

Kartepe Kayak Merkezi Skipass Fiyatları

Kayak Severlerin Sevdiği Rota Kartepe Kayak Merkezi - Kayak Pisti

Ülkemizdeki diğer kayak merkezlerinde (Uludağ Hariç), tek bir kartla tüm pistlerden faydalanamıyorsunuz. Fakat Kartepe Kayak Merkezi’nde bu geçerli değil, 30 lira depozito ile alacağınız Skipass sayesinde, tüm pistlerden faydalanabiliyorsunuz. Skipass fiyatları ise hafta sonu ve hafta içi olmak üzere iki kategoriye ayrılmış. Ayrıca sömestr tatili boyunca her gün hafta sonu fiyat tarifesi uygulanmakta.

Doya doya kaymak ve unutamayacağınız bir kış tatili geçirmek istiyorsanız tam gün ve sınırsız seçeneği ile Skipass almanızı tavsiye ederiz. Özellikle hafta içi teleski ve telesiyej sırası beklemeyeceğiniz için bir süre sonra kaymaktan sıkılacağınızı bile söyleyebilirim. Fakat yoğun günlerde sınırsız kartınız olsa dahi tam olarak tatmin olamayabilirsiniz. Bu kartları da tepedeki tek otel olan Green Park Kartepe’den temin ediyorsunuz.

Cevap bırakın