Kartepe Kar Kalınlığı ve Kayak Takımı Kiralama Fiyatları

Türkiye her dört mevsimin yaşandığı ve her mevsimin kendine özgü güzelliklerini sunduğu bir ülke. Yaz aylarında sıcak bir tatil planlayabilir ve çok uzaklaşmanıza gerek kalmadan kış tatili için kayak takımlarınızı hazırlayabilirsiniz. Bu bakımdan Kartepe tatil için en elverişli bölgelerden biridir. 

Kış mevsiminin kapımıza dayandığı bu son günlerde hem motivasyon depolayabilecek hem eğlenebilecek hem de yolda uzun saatler kaybetmek istemeyen tatilciler için Kartepe kayak merkezi en ideal seçeneklerinizden biri olacaktır. Özellikle Türkiye’nin mega kenti İstanbul’a yakınlığı ile kaçamak noktası haline gelen kayak merkezinin zaman geçtikçe kalabalıklaşmaya başlayacağını söyleyebiliriz.

Kartepe Nerededir? Kayak Merkezi Hakkındaki Genel Bilgiler

Kartepe Kayak Merkezinde Dağ Otelleri Ve Lüks Oteller Gibi Konaklama Seçeneklerine Sahipsiniz

Dünya standartlarındaki kayak merkezi ile Kartepe, Kocaeli’nin Maşukiye bölgesinde bulunmaktadır. İstanbul’dan kendi aracınızla yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrası kayak merkezine ulaşmanız mümkün. Bölgede kış turizmi oldukça önemli bir noktada olmasından dolayı, kayak merkezine gideceğiniz tüm yollar sürekli kontrol edilmektedir. Kayak merkezi sayesinde Maşukiye bölgesi de bir hayli popüler olmuştur. Bölgenin tertemiz havası, yeşil doğası, dereleri ve ufak şelaleleri ile görülmesi gereken bir yerdir. Eğer biraz vaktiniz var ise Kartepe’ye giderken uğramalı ve özellikle kahvaltısını ya da alabalık kızartmasını denemelisiniz. 

Dediğimiz gibi kayak turizmi bölgede oldukça önemlidir bu sebeple Kartepe günübirlik tur seçeneğini de düşünebilirsiniz. Bu turlar sayesinde otobüs ile yapacağınız yolculuk sonrası size bölgede yapabileceğiniz tüm aktiviteler bir paket halinde sunulmaktadır. “Araba kullanarak kendimi yormam” diyorsanız Kartepe turları sizin için oldukça ideal olabilir.

Kartepe Kar Kalınlıkları ve Hava Durumu

Kartepe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Pist

Marmara Bölgesi’nde bulunması sebebiyle karasal iklimin hakim olduğu bölgede kışlar bir hayli sert ve yağışlı geçmektedir. Tam anlamıyla kışın geldiğini söyleyemeyiz ancak kar kalınlığı şu an itibariyle 24 santimetre civarındadır. Kar yağışının yoğun yaşandığı günler sonrası Kartepe kar kalınlığı 70 santimetreleri bulmaktadır. Kartepe hava durumu ise gündüzleri ortalama 10-12 derecelerdeki sıcaklık akşam saatlerinde 2-3 derecelere kadar inmektedir.  Kayak mevsimi yağışlar doğrultusunda Aralık ayında başlamakta ve Mart ayına kadar sürmektedir. Özellikle hafta sonu ve sömestr tatili dönemlerinde yoğunluk şaşılacak derecede artmaktadır. Siz de kayak tatili planı yapanlardansanız eliniz çabuk tutmanızı öneririz. 

Kartepe Kayak Takımı Kiralama

Kartepe Kayak Merkezi'ne Ulaşım - Oteller

Kış tatili veya kayak tatilinin akla en fazla takılan sorunu kayak takımıdır. Tatil planlarsınız ancak kayak takımınız yok veya almak istemezsiniz. Özellikle ilk defa kayak merkezine gidecekler için gerçekten de gereksiz bir harcama olacaktır. Sebebi ise oldukça basit; ya beklediğiniz gibi bir aktivite olmayabilir, kaymayı sevmeyebilirsiniz ya da aldığınız kayak takımı size uygun olmayabilir. Bu sebeple en iyisi kayak takımı kiralamaktır. Kayak merkezindeki otellerinin hemen hemen hepsinde kayak ekipmanı kiralama hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca kayak ekipmanları pahalı olabilmektedir, açıkçası bu sebeple kiralama işlemi ekonomik açıdan sizi rahatlatacaktır. 

Kayak takımı kiralamak ortalama 100 ile 250 TL arasında değişmektedir. Sadece kayak takımı değil, eldiveni, kaskı ve takımın durumuna göre bu aralıkta bir fiyat yazdık. Hafta sonu yapılacak ufak bir kaçamak için fiyatlar gayet uygundur. 

Kayak takımı almak ise bir sonraki aşamada olmalıdır. Kayak yaptınız, çok beğendiniz ve mutlaka yaparım diye düşünüyorsanız, kendinize ait kayak takımı almanız doğru olacaktır.

Cevap bırakın