Kartepe Ekipman ve Kıyafet Kiralama

Kış aylarına tam olarak girdiğimiz bu günlerde herkesin bir kayak planı olmaya başlayabilir. Dağ havası almak, kalın kar zemininde yürümek, şömine başlarında ısınmak ve bol bol spor yapmak, her Kış olduğu gibi Kış da size çok iyi gelecek.

İstanbul’da yaşayan herkesin çok sınırlı bir vakti olduğunu biliyoruz. Kartepe Kayak Merkezi, bu sınırlı vakti olanlara çok pratik bir tatil imkanı sunuyor. İstanbul’a sadece 1 saatlik mesafede olması, günübirlik ve hafta sonu kayak tatilleri için bölgeyi çok avantajlı bir konuma sokuyor.

Kartepe yolları belediye ekipleri tarafından daima temizleniyor olsa da aracınızda mutlaka kar lastiğinin takılı olması gerekiyor. Ayrıca zincir de bulundurmanız, ani yol kapanmalarında çok işinize yarayacaktır. Jandarma ekipleri belirli aralıklar ile Kış lastiği ve zincir kontrolü yapmaktadır.

Yola Erken Çıkın

Sadece Kartepe için değil hangi kayak merkezine gidiyorsanız gidin, mutlaka yola erken çıkmanızı tavsiye ediyoruz. Kartepe yolu, aracınızı otopark’a bırakma ve ekipman kiralama derken 2-3 saatlik bir zaman dilimi geçecektir. Yola 5-6 gibi çıkmanız, saat 9’da kayağa başlamanızı sağlar. Fakat çoğu insan gibi 9’da yola çıkarsanız, günün yarısını yok etmiş olursunuz zira hava 4-5 gibi kararmaya, pistler de kapanmaya başlayacaktır.

Kartepe’de Konaklama ve Kahvaltı

Kartepe Kayak Merkezi’ndeki tek konaklama imkanı Green Park Kartepe Resort. Zirveye yakın konaklamak istiyorsanız, bu otelden başka seçenek bulunmuyor. Zirveden uzaklaştıkça, dağın eteklerinde farklı butik oteller ve dağ evi seçenekleri mevcut.

Green Park otelinde kahvaltı ve akşam yemeği fiyata dahil. Akşam 5’te de çay saati ve çay yanında verilen atıştırmalıklar bulunuyor. Otelin yeni yapılmış olması, temiz ve konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Otelde verilen kahvaltı oldukça zengin ve yöresel ürünlerden oluşmakta.

Uygun fiyatlı bir konaklama hedefliyorsanız, hafta içi günlerde Kartepe’ye gelmenizi tavsiye ediyoruz. Erken rezervasyon yapılmadan gelinen hafta sonu tatilleri, biraz yüksek maliyetlere sebep olabilir.

Kartepe Skipass

Günübirlik gelen konuklar, konaklama yapmadan Skipass alarak kayak aktivitelerini yapabilirler. The Green Park Kartepe Resort otelinde konaklayanlar ise otelde konakladıkları sürece kaymak için ekstra bir ücret ödemezler. Bu doğrultuda, otele ödediğiniz fiyattan 100 lira çıkararak, o şekilde hesaplamanızı öneriyoruz. Zira günübirlik gelen konuklar, günlük kişi başı 100 lira gibi bir rakamı skipass için ödemektedir. Öyle ki otelden öğlen çıkış yapsanız dahi, kartı akşama kadar kullanabiliyorsunuz.

Kartepe Ekipman ve Kıyafet Kiralama

Kartepe’de konaklamanın bir diğer avantajı da karşınıza ekipman kiralarken çıkıyor. Zirvedeki tek kayak mağazası yine zirvenin sahibi Green Park oteline ait. Otelde konaklayan misafirlere kıyafet ve ekipman kiralama seçeneklerinde indirim yapılıyor ve emanet dolap için hiçbir ücret alınmıyor. Otel misafirleri maksimum 150 liraya tüm ekipman ve kıyafetlerini kiralayabilirler. Kendi kıyafetleriniz var ise bu rakam daha da düşecektir.

Kartepe’de Otopark İmkanı

Otopark’ın işletmesi, pistlerin kullanım hakkına sahip olan Green Park Kartepe Resort oteli tarafından yapılmaktadır. Günübirlik gelen kayak severler, günlük 20 liraya araçlarını bu otoparka bırakabilirler. Otel misafirleri ise ödedikleri tüm otopark ücretlerini, çıkışta otel yönetiminden geri alabiliyorlar. Bu da konaklamanın bir diğer fiyat avantajı diyebiliriz.

Kartepe’de Özel Ders

Kartepe’de özel derslerin fiyatı 150 lira civarında, 1 saatlik özel ders yeterli olmasa da toplamda 3 saatlik özel ders ile kayak sporunun temellerine vakıf olabilirsiniz. İlk başta gereksiz maliyet gibi görünse de o an ve sonraki tüm kayak tatillerinizde keyifle kaymanızı sağlayacağı için mutlaka düşünülmesi gerekiyor.

Cevap bırakın