Kartepe Dağ Otelleri ve Lüks Kayak Otelleri

İstanbul’a yakın olması sebebiyle en çok tercih edilen kış sporları merkezinden birisi olan Kartepe Kayak Merkezi, konuklarına çok çeşitli konaklama hizmetleri sunmaktadır. Kartepe’nin zirvesinde sadece The Green Park Kartepe oteli hizmet veriyor olsa da, alternatif arayanlar için Kocaeli Şehir Merkezi, Maşukiye gibi alanlarda butik oteller ve Kartepe’nin eteklerinde Kartepe Dağ Otelleri bulunmaktadır. Bu dağ otellerinin birçoğu ahşapla dekora edilmiş olup her bütçeye uygun konaklama imkanı sunmaktadırlar.

Kartepe’nin zirvesindeki 5 yıldızlı ve lüks otelde konaklamak isteyen okurlarımız, yoğun dönemler öncesinde erken rezervasyon yaptırmalıdır. Ancak bu sayede pistlere yakın bir şekilde konaklama yapma şansı yakalayabilirsiniz.

Zirvedeki lüks otel yerine diğer alternatiflere yönelen ziyaretçilerin ise ilk kaygıları yüksek ücretler. Çok daha düşük bir bütçe ile kayak tatili yapmak isteyenler için en büyük avantaj Kartepe’de bulunan Dağ Otelleri ve Dağ Evleri.

Kartepe Dağ Otelleri Fiyatları

Kartepe’de bulunan ve lüks otellere yakın bir konfor sağlayan Dağ Otelleri’nin fiyatları, konuklara sunulan imkanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kayak sezonunda bu dağ otelleri ve dağ evlerinin ortalama günlük maliyetleri ise 100 ila 350 lira arasında değişmektedir.

Bu fiyatı etkileyen kriterler ise Dağ Otellerinin; oda özellikleri, konaklama tipi, yıldız sayısı, pistlere olan yakınlığı, etkinlikleri, rahatlama imkanları gibi kriterlerdir. Elbette konaklayacak kişi sayısının da gecelik fiyatlar üzerinde etkisi büyük olacaktır.

Kartepe Kayak Merkezi’nde kayak sezonu Aralık ayının başında başlamaktadır. Bu sebeple rezervasyonlarınızı Sonbahar Mevsiminin ilk aylarında yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede en az %25 daha uygun fiyatlar ile konaklayabilirsiniz. Sadece The Green Park Kartepe oteli için değil Dağ evleri, butik oteller ve diğer tüm konaklama tesisleri için de erken rezervasyon yaptırmanın avantajı büyüktür.

Kartepe’nin En İyi Oteli

Kartepe’nin zirvesinde bulunan ve tüm pistlerin işletme hakkını 49 yıllığına kiralayan The Green Park Kartepe oteli, bölgenin tartışmasız en iyi ve lüks otelidir. Kent merkezine 30 dakikalık mesafede bulunan otel, tüm pistlere yürüme mesafesindedir.

Otelde kayak okulu ve profesyonel kayak eğitmenleri bulunur. Bu sayede kayak sporları ile ilk kez tanışıyor olsanız dahi tatiliniz süresince bu sporu en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Hiçbir ekipman ve kıyafeti olmayan kayak severler de yine otel bünyesinde bulunan kayak mağazasından, ekipman, kıyafet ve aksesuar kiralaması yapabilirler.

Kış tatilinde rahatlamak ve dinlenmek esastır. O nedenle otelde ısıtmalı kapalı havuz ve donanımlı bir SPA merkezi bulunuyor. Bu SPA merkezindeki Türk hamamı, sauna ve buhar odası gibi imkanları kullanabilir veya tüm senenin yorgunluğunu üzerinizden atmak için masaj uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Otelde ayrıca spor öncesi kaslarınızı ısındırmanıza yarayacak bir spor salonu da bulunuyor.

Otelde Türk ve Dünya mutfağının enfes lezzetlerini, 3 öğünde de açık büfe olarak sunan bir ana restoran bulunmaktadır. Her şey dahil konsept sayesinde konuklar bu restorandan sınırsız olarak faydalanabilmektedir. Kayak sporlarının çok yorucu ve iştah açıcı olduğunu düşünürsek, bu imkanın Kış tatiliniz için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Minik misafirleri de unutmayan The Green Park Kartepe, onlar için kulüpler ve çeşitli oyun alanları oluşturmuş. Bu sayede bebeği veya çocukları olan aileler, en değerli varlıklarını profesyonel kişilere emanet ederek kayaklarını gönül rahatlığı ile yapabilirler.

Neden Green Park Kartepe Otelini Tercih Etmeliyim?

  • Lüks odalarda, muhteşem bir kayak tatili yaparsınız.
  • Kayak yapmayı, profesyonellerden öğrenirsiniz.
  • Pistlere ulaşmanız 2 dakikanızı alır.
  • Kayak sonrası düzenlenen partilere katılım sağlarsınız.
  • Otelin restoran, bar ve odalarındaki muhteşem manzara daima önünüzde olur.
  • SPA olanaklarından doyasıya faydalanarak, kaslarınızda biriken gerginliği atabilirsiniz

Cevap bırakın