İstanbul’un Yanı başı Kartepe Kayak Merkezi

İstanbul’a en yakın kayak merkezi olması sebebiyle rahat ulaşım olanakları bulunan Kartepe, onlarca farklı kayak stiline müsait ve her zorluk derecesine uygun pistleri sayesinde bir çok kayak sever tarafından severek tercih ediliyor. Arkasında ülkemizin en güzel göllerinden birisi olan Sapanca gölü bulunan kayak merkezine, 20 dakikalık bir tırmanış sonrasında ulaşabiliyorsunuz. Yoğun kar yağışı sebebiyle Kartepe Kayak Merkezi yolları sürekli olarak Kocaeli Belediyesi tarafından tuzlanıyor ve kar küreme araçları da 7/24 hizmet veriyor. Fakat Nisan ayına kadar tüm ziyaretçilerin zincir takmaları zorunlu. Olur da bir şekilde yolda kalırsanız endişe etmeyin, çevrede bunun için bekleyen özel çekiciler mevcut.

Kartepe Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kartepe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Tesis

Ülkemizin adeta sanayi merkezi olan Kocaeli, o sıkıcı iş yerlerinin yanında böyle doğal bir güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Kocaeli şehrine bağlı Kartepe ilçesinde bulunan kayak merkezi, İstanbul’a 115 kilometre uzaklıkta. Bu da İstanbul merkezden 1.5 saatlik bir araç yolculuğu ile Kartepe’ye ulaşabileceğiniz manasına geliyor.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Pist

Merkezdeki pistler renklere göre ayrılmışlar. Her tepesinde farklı pist türlerinin bulunduğu bu bölgeleri kısaca açıklayalım.

Karlıktepe: Tepeye tele ski ile tırmanma imkanı bulunan Karlıktepe’deki pistler oldukça kısa fakat çok daha eğlenceli. Özellikle bu bölgenin kalabalık olmaması, kayak sporunu daha da keyifli hale getiriyor.

Kartepe: Kırmızı pistlerin bulunduğu Kartepe’ye telesiyejler ile ulaşım sağlanıyor. Ülkemizin en uzun pistlerinden birisi de burada bulunmakta.

Geyik Alan Tepesi: Bu tepedeki pistlerin tamamı mavi renkte. Telesiyejler ile ulaşılan tepenin manzarasının muhteşem olduğunu söyleyelim.

Pistlerin tamamında kiralık ekipman ve özel ders imkanı bulunmaktadır. Ayrıca yine bu ekipmanları otelinizden de kiralayarak, pistlere hazırlıklı gidebilirsiniz. Kış ve özellikle sömestr döneminde Kartepe’de boş oda bulmak çok zor olabiliyor. Bu sebeple tatillerinizi yaz aylarında planlayarak otelinizden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer hala hangi otelde konaklayacağınıza karar vermemiş iseniz Kartepe Kayak Merkezi’ne çok yakın bir konumda bulunan ve erken rezervasyon imkanları ile uygun fiyatlar sunan Green Park Kartepe otelini tavsiye ederiz.

Cevap bırakın