İstanbul’a En Yakın Kayak Merkezi Kartepe

İstanbul’a en yakın kayak merkezi neredeyse 1 saatlik mesafe kadar yakın olan Kartepe Kayak Merkezi, hafta sonları çok yoğun fakat hafta içinde doya doya kayak sporlarını yapabileceğiniz bir merkez haline gelmiş. Uzun sıralar beklemek istemiyor ve tepelere dilediğiniz zaman çıkmak istiyorsanız, tatillerinizi hafta içine planlamanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Özel aracınızla giderseniz, kayak merkezine Kocaeli’nin hemen çıkışından ulaşabilirsiniz. Çok popüler bir turizm merkezi olduğu için neredeyse şehrin her alanında sizi buraya yönlendirecek tabelalar bulunuyor. Dağın eteğine geldiğinizde ise sizi 20 dakikalık bir tırmanış yolu bekliyor. Sezondaki hava şartlarından dolayı bu yolun açılma çalışmaları Kocaeli Belediyesi tarafından, 7/24 yürütülmektedir.

Kartepe Kayak Merkezi Konaklama

İstanbul'a En Yakın Kayak Merkezi

Otel çeşitliliği açısından en kısır kayak merkezi maalesef Kartepe diyebiliriz. Çok iyi bir otel olsa da, Kartepe Kayak Merkezinde Green Park Kartepe otelinden başka bir alternatif bulunmuyor. Yakın zamanda da olması söz konusu değil zira pistlerin tamamını yapan otel, işletme hakkını da çok uzun süreli olmak üzere elinde tutuyor.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe Kayak Kiralama - Grup

Kartepe’de pist kullanımı oldukça iyi zira tek bir Skipass ile tüm pistlerden faydalanabiliyorsunuz. Bu Skipass kartını ise az önce bahsettiğimiz Green Park otelinden temin edebiliyorsunuz. Ücretleri ise kullanmak istediğiniz sürelere göre değişkenlik gösteriyor.

Pistlere çıkışta oldukça kullanışlı olan telesiyejleri kullanabiliyorsunuz. Hafta sonları bu ulaşım araçlarının önünde oldukça uzun bir kuyruk oluşuyor fakat hafta içi ne zaman isterseniz o zaman kullanabiliyorsunuz. Hatta kaymaktan bitap düşeceğinizin de garantisini veriyoruz.

Kartepe Kayak Merkezi’ndeki pistler zorluklarına göre kategorilere ayrılmışlar. Yeşil pistler çok kolay ve mavi pistler de kolay pistler olarak acemi kayak severlere hitap ediyor. Kırmızı ve siyah pistler ise profesyonel kayak sporcularının gözde pistleri diyebiliriz. Kayağa yeni başlıyorsanız merkezde bulunan Geyik alanı pistini özellikle öneriyoruz. Bu pistte bulunan kırmızı alanlar yine daha uzman kayakçılar için ayrılmış.

Kendine daha güvenen okurlarımız ise Kartepe zirvesinde bulunan pistleri denemeliler. Zaman zaman oldukça daralan pistlerin, yeteneğinizi test edeceğini söyleyelim. Kartepe zirvesinden görünen Sapanca Gölü ise bu tepenin en favori bölgelerden biri olmasında önemli bir pay sahibi.

Cevap bırakın