Hangi Mevsimde Kartepe Otelleri Tercih Edilmeli?

Kar yağışını doyasıya izlemek ve kayak tatili yapmak için sakin ve sessiz bir yer arıyorsanız; Kartepe tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte hizmet vermektedir. Özellikle kayak severler için en ideal yerler arasında sıralamaya giren Kartepe, kayak sezonunun başladığı Aralık ayından Mart ayına kadar büyük bir yoğunluk yaşamaktadır. Bu sebeple İstanbul’dan 1, 1-5 saat, Ankara’ dan ise 3 saat süren bir yolculuk yaparak yöreye ulaşabilirsiniz. Kartepe kayak sezonu dışında da bilindiği üzere doğa güzellikleriyle tatilcilere eşsiz bir huzur veren beldedir. Bunun için turlar ayarlayıp yörenin tarihi ve kültürel dokusunu yakından görebilir, kamplar düzenleyebilir, Atv turları atabilir ve konaklama yaptığınız otellerin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kartepe kayak merkezi ve Kartepe Kayak Otelleri, sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de pek çok yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Hangi Mevsimde Kartepe Kayak Otelleri Tercih Edilmeli - kayak pisti

Kış Sezonunda Tatil İmkanı

Kış turizmi açısından son günlerde oldukça yoğun ilgiyle karşılaşan Kartepe’ye geldiğinizde konaklamak için tercih edebileceğiniz pek çok oteller vardır. Bu oteller yıldızına göre hizmet verdiği için fiyat farklılıkları görülebilir. Zirveye yaklaştıkça hizmet veren tesislerde de fiyat farklılıkları ile karşılaşılabilir.  Bu kapsamda yaz sezonunda biraz daha uygun olan fiyatlar kış sezonunda yükselişe geçtiği için bütçenize göre belirlediğiniz otellerde konaklama yapmanız önerilmektedir. Kış sezonunda tatil yapmayı tercih eden yerli ve yabancı turistler Kayak ve Snowboard yapmak için bölgeye akın etmektedir. Pek çok doğal güzelliğiyle misafirlere huzurlu ortam sunan Kartepe, doğa yürüyüşleri, yamaç paraşütü, binicilik ve kuş gözlemciliği gibi pek çok dalda süregelen etkinliklere katılarak tatilin keyfini çıkarabilmektedirler.

Hangi Mevsimde Kartepe Kayak Otelleri Tercih Edilmeli - Kayakçılar

Mevsimine Göre Tatil Fırsatı

Kartepe ‘ye gelenler öncelikle Kayak yapmak için konforlu bir hizmet sunan Kartepe kayak otelleri hakkında bilgi almalıdır. Piste yakınlık ve otelin sunduğu diğer hizmetler değerlendirilerek hangi sezonda gidileceğini, hangi sezonda daha aktif etkinliklerin yer aldığını görmeleri önerilmektedir.  Bu kapsamda, özellikle kış sezonunda daha aktif ve yoğun olduğu bilindiği için önceden rezervasyon yaptırmak tatilinize artı katacaktır. Aynı zamanda hangi sezonda tercih ederseniz edin tüm etkinliklerde yer alabilmek için erken rezervasyonun sağladığı uygun fiyat avantajlarından yararlanabileceksiniz.

 Hangi Mevsimde Kartepe Kayak Otelleri Tercih Edilmeli - kartepe zirvesi

Cevap bırakın