Hafta Sonu Tatili İçin Kartepe

Yazın kendimizi nasıl denize atıyorsak, kışın da bembeyaz pistlere atıyoruz. Elbette bu sadece kayak sporları ile tanışmış olanlar için geçerli. Halen bu spora ön yargılı yaklaşan kişilere ise bu ayları fırsat bilmelerini ve Kartepe Kayak Merkezi’ne gelerek ilk adımı atmalarını öneriyoruz.

Hafta sonunda şehir stresinden uzaklaşıp, saatlerinizi bir rüyaya çevirmek istiyorsanız Kartepe’nin modern pistleri, muhteşem Sapanca Gölü manzarası ile sizleri bekliyor olacak. Kaymasanız bile çok zevk alabilirsiniz, ayrıca çocukluğuna dönmek isteyenler için kızakla kayma olanağı da mevcut.

Kartepe’ye Gidiş Yolu

İstanbul’dan Kartepe’ye ulaşım sağlıyorsanız, sabah 4-5 arasında yola çıkmanız iyi olacaktır. Verimli bir gün geçirmek adına erken yola çıkmak, kesinlikle sizi pişman etmeyecek. Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul’a 110 kilometre uzaklıkta olduğu için en geç saat 6 gibi Maşukiye’de olabilirsiniz.

Kartepe’nin yer aldığı Samanlı Dağları’nın eteklerinde bulunan Maşukiye’de harika bir kahvaltı yaparak, güne tam enerjili başlayabilirsiniz. Kayak, yorucu bir aktivite olduğu için bol enerjiye ihtiyacınız olacağını unutmayın. Aşıklar köyü olarak bilinen Maşukiye beldesinde geçirdiğiniz her dakikanın unutulmaz olacağının garantisini veriyoruz. Dönüş yolunda da yine Maşukiye’ye uğrayarak, buradaki balıkçılarda lezzetli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Kartepe’deki Konaklama Tesisleri

Kartepe’nin zirvesinde sadece tek bir otel bulunuyor. The Green Park Kartepe Resort isimli konaklama tesisli, 5 yıldızlı ve tam donanımlı bir kayak oteli. Sömestr gibi dönemlerde %100 doluluk oranı ile çalıştıkları için yer bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Kartepe’nin eteklerindeki butik otelleri veya Maşukiye Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. Maşukiye Otelleri pistlere 20 kilometre uzaklıkta olsa da fiyat açısından avantajlıdır.

Özel aracı olmayanlar için Kartepe’ye çıkmak zahmetli olduğundan, erken rezervasyon imkanlarını kullanarak Green Park Resort otelinde konaklamaya çalışabilirsiniz.

İlk Kayağınız İçin Hazır Mısınız?

Otele erken giriş yapmış iseniz açık büfe olanakları ile muhteşem bir kahvaltı yapın. Sonrasında ise kayak yapmak için ihtiyacınız olan kayak ekipmanlarını ve kayak kıyafetlerini kiralamanız gerekecek. Zirvedeki tek otel olan Green Park, aynı zamanda pist kullanım haklarına ve zirvedeki tek kayak mağazasına da sahip.

Tekel olması nedeni ile fiyatlar biraz yüksek. Daha uygun kayak ekipmanları ve kayak kıyafetleri için Maşukiye’de bulunan kayak mağazalarını tercih edebilirsiniz.

Kartepe pistleri her seviyedeki kayak sever için uygun. Pistlerden faydalanabilmek için skipass satın almanız gerekiyor. Eğer otel müşterisi iseniz bu kart sizlere otel tarafından ücretsiz verilmektedir. Skipass fiyatları, hafta içi ve hafta sonunda farklılık gösterebiliyor. Skipass’ı da aldıktan sonra tüm gün boyunca sınırsız kayak keyfi yaşayabilirsiniz. Hafta sonları çok yoğun bir kalabalık olmasından dolayı, pistlere çıkış noktalarında ciddi sıralar oluşabiliyor. Hiç vakit kaybetmek istemeyen okurlarımız, hafta içi günleri tercih edebilirler.

Kayak arasında acıkırsanız, çevre restoranlarda bulunan sucuk ekmek lezzetini mutlaka deneyin. Yine kısa bir mola vermek için kahve dükkanlarını da tercih edebilirsiniz.

Kayakla Yetinmeyin

Kartepe’de kayağa göre daha aksiyonlu Kış sporları da mevcut. Bir kar motosikleti ile Kartepe yollarının tozunu attırabilirsiniz. Kar motosikleti kullanmak için ciddi bir tecrübeye de gerek yok, yeter ki biraz şoförlüğünüz olsun.

Kayak sonrası gerilen kaslarınızı rahatlatmak için ise otelde bulunan SPA merkezinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. SPA merkezinde bulunan Türk hamamı, buhar banyosu, sauna gibi olanaklar konuklara ücretsiz sunulurken, sadece günün değil tüm yılın yorgunluğunu atmanızı sağlayacak masaj uygulamalarından ücret alınmaktadır.

Aileniz ile veya kalabalık arkadaş gruplarınız ile yapacağınız Kartepe Kayak Merkezi turundan, fazlasıyla memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Verimli bir kayak aktivitesi için yola çıkmadan önce mutlaka pistlerdeki kar kalınlığını kontrol etmeyi unutmayınız.

Cevap bırakın