Günübirlik Kartepe Turları ve Kalkış Saatleri

Tatil yapmak herkesin sevdiği aktivelerden birisidir. Bunun için otellerde rezervasyon yapılır, giyilecek kıyafetler hazırlanır, gezilecek yerler ayarlanır, yapılacak tüm planlar gezi öncesi planlanır. Tüm bunlar oldukça masraf gerektiren işlerdir. Çünkü her şeyi kendiniz planlarsınız. Günümüzde ise turlar düzenlenerek tüm bu masraflardan kurtulmanıza imkân sağlar. Bu turlar ise günübirlik yapılır. Günübirlik demek bir gün içinde yapılan gezi demektir. Bu tür gezilerde yatıya kalınmaz. Gün içinde gezilecek yerlere tur düzenlenip her yeri gezebilme imkânı tanır. Bazı günübirlik turları yatılı da olabilir. Sadece cumartesi Pazar günleri düzenlenen günübirlik turlar da vardır. Hafta sonu gezi yapmak, çalışmaktan vakit bulamayanlar için idealdir.  Kartepe kayak merkezi günübirlik turları düzenlenen yerlerden birisidir ve eğer fikrinizi değiştirirseniz Kartepe Otelleri konaklamak için mükemmel seçenekler sunmaktadır.

Günübirlik Kartepe Turları ve Kalkış Saatleri - kayak

Günübirlik Kartepe Turlarının Kalkış Saatleri

Günübirlik kartepe turlarında her firma farklı kalkış saatleri belirlemiştir. Ama genellikle sabah 5:10- 06:00 gibi çok erken saatlerde sefere başlamaktadır. Kocaeli İstanbul’a yakın olduğu için genellikle İstanbul’dan kalkışa başlanır. Sefere başlarken sırasıyla alış noktalarına uğramaktadırlar. Bakırköy incirli durağı, mecidiyeköy meydanı, Kadıköy evlendirme dairesi, kartal E-beş köprü altı, bostancı sapağı otobüs durağı, Beşiktaş yıldız cami, Beylikdüzü migros, Çayırova MC Danald gibi mekânlara uğramaktadır. Her otobüslerin varış saatleri farklıdır. Yatılı günübirlik turlarında cumartesi sabah kalkış yapılır, Pazar akşam ise geri dönüş yapılmaktadır. Kartepe otelleri ise 5 yıldızlıdır. Buralarda dilediğinizce eğlenebilir ve dinlenebilirsiniz.

Günübirlik Kartepe Turları ve Kalkış Saatleri - kayakçı

Günübirlik Kartepe Turlarının Düzenlediği Gezi Alanları

İstanbuldan başlayan bu günübirlik turları kahvaltı için mola verdikten sonra Kartepeye doğru hareket ederler. Kartepe kayak merkezine geldiklerinde dilerlerse barbekü ve sucuk ekmek yiyebilirler. Turlardaki bazı yiyecekler ücrete tabidir. Anlaşmalı olan yiyecekleri turların verdiği fişler yardımıyla alabilirler. Kayak malzemesi olmayanlar için anlaşmalı firmalardan bunları kiralayabilir veya satın alabilirler. Kayak yapmayı bilmeyen müşteriler için anlaşmalı eğitimciler bulunur. Bu hocaları günübirlik turları ayarlamaktadır. Müşteriler dilerse kayak yapabilir, köy kızağında kayabilir, telesiyef keyfi yapabilirler. Daha sonra Meşrukiye’deki alabalık vadisine gidiliyor. Firmanın anlaşmalı olan kiremitte alabalık, tavuk veya köfte, salata, çay gibi yiyecekleri yedikten sonra alışverişe çıkabilirsiniz. Daha sonra tekrar İstanbul’a dönüş yapılır. Yatılı günübirlik turları sapanca gölünede sefer düzenleyebilirler.

Günübirlik Kartepe Turları ve Kalkış Saatleri - tur

Cevap bırakın