Günübirlik Kartepe Turları ve Fiyatları

Çoğumuz tatile çıkmak istesek de bunun için bir türlü zaman yaratamıyoruz. Nedeni ise iş ya da özel hayatımızda enerjimizi tüketmemizden veya bunun için zaman ayıramamamızdan kaynaklanıyor. Bunu fark eden tatil firmalarının çok güzel bir seçeneği var; günübirlik turlar.

Günübirlik turlarda bir yerden otobüse biniyorsunuz, gittiğiniz yerden yaklaşık 8-10 saat zaman harcayıp, akşam evinize geri dönüyorsunuz. Hem sadece 1 gününüzü harcayıp hem de tatilde yapmak istediğiniz her şeyi hızlandırılmış bir kurs gibi hayata geçiriyorsunuz. Yoğun olarak çalışan veya tatil için zaman yaratamayanlar için yerinde bir seçenek gibi duruyor.

Kayak Severler Kartepe'de Çok Eğleniyor

Günübirlik turları seçerken yakın çevrenizde yer alan tatil bölgelerini seçmelisiniz diye bir öneride bulunmayacağız yani İstanbul’da yaşayan biri günübirlik Antalya turu gibi bir tatil planı yapması anlamsız olacaktır. İstanbul’da yaşayan biri tabi ki İstanbul’a yakın tatil yerleri arasından günübirlik bir turu seçtiği takdirde kendine daha fazla zaman kalacaktır. İşte biz de sizler için İstanbul’a yakınlığı ve kış sezonu olması nedeniyle günübirlik Kartepe turları incelemesi gerçekleştirdik.

Günübirlik Kartepe Turları 2020 Fiyatları

Günübirlik Kartepe turları neden seçilmelidir? Bunun sebebi çok açık. Özellikle İstanbul’da veya çevre illerde yaşıyorsanız, Kartepe’ye ulaşımınız oldukça rahattır. Kocaeli il sınırları içinde yer alan Kartepe’ye, otobüs ile yaklaşık 1,5 – 2 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Amacınız yolda az, tatil bölgesinde daha fazla zaman geçirmekse günübirlik turlar içerisinde Kartepe, en ideal yerlerin başında gelmektedir.

Günübirlik Kartepe Turları ve Kalkış Saatleri

Genellikle lüks otobüslerle, 06.00 – 07.00 gibi sabahın erken saatlerinde yola çıkılmakta ve öğleden önce Kartepe’ye ulaşılmaktadır. Günübirlik Kartepe turları fiyatlarına gelecek olursak kişi başı 140 ile 170 TL arasında değişen fiyatlar görmekteyiz. Ancak Skipass, kayak ekipmanları kiralama, akşam yemeği gibi harcamalar bu fiyata dahil değildir.

Günübirlik Kartepe Turu İçin Toplam Ne Kadar Harcanır?

Günübirlik Kartepe turları için yaklaşık olarak 140 ile 170 TL arası bir fiyat çıkabildiğini söylemiştik. Ortalama olarak 150 TL diyelim, kayak yapmaya gittiyseniz ve ekipmanınız yoksa kayak merkezinden kiralayacaksınız. Peki, Kartepe kayak kiralama ne kadar?

  • Kayak ve Snowboard Seti 50 ile 70 TL arası,
  • Kayak kıyafetleri (pantolon + mont) 60 TL,
  • Kayak Aksesuarları (kask + gözlük) 50 TL,
  • Eldiven 40 TL

Bu şekilde ortalama bir hesap yaparsak 210 TL gibi bir ücrete standart seviyedeki kayak ekipmanlarını kiralama imkanınız bulunmaktadır. Kayak takımları tamam, şimdi sıra pistlere çıkmaya geldi. Bunun için Skipass almanız gerek. Bunun fiyatı normalde 100 –  120 TL arasında ama tur ile gidince yarı fiyatını veriyorsunuz. Buna da 60 TL diyelim.

İlk defa kayak yapmaya gidiyorsanız, kayak dersi alabilirsiniz. Tabi bu sizin inisiyatifinizde, yani almak zorunda değilsiniz. Ama hadi aldınız diyelim bunun fiyatı da saatlik yaklaşık 300 TL civarında. Hiç yemek yemeyecek misiniz? Otobüslerde bu hizmet verilmekte ama gitmişken sucuk – ekmek yemeden dönmek olmaz. Yiyecek ve içecekler için de 50 TL dedik.

Evet, şimdi sıra geldi toplama, Kartepe’de yapacağınız günübirlik kayak turu size yaklaşık 500 ile 600 TL arasında bir ücrete çıkacaktır bunun içinde kayak dersi yok bilginiz olsun. Toplam fiyatını görünce, “bir gün için değer mi?” diye düşünebilirsiniz. Ama kendinize zor zaman ayırdığınızı ve bunun yanı sıra eğlenceli vakit geçireceğinizi de sakın unutmayın.

Cevap bırakın