Doğayla İçi İçe Maşukiye Bungalov Evleri

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle popülerliği gün geçtikçe artan Kartepe sayesinde, güzelliği saklı kalmış Maşukiye ilçesinin de bilinirliği bir hayli arttı. Bölgenin el değmemiş doğası, küçük dereleri, şelaleleri, ağaçlar arasındaki restoranları, Kartepe’ye gelen kayakseverlerin uğrak noktası haline geldi. Özellikle sıklıkla tercih edilen Maşukiye Bungalov Evleri, doğanın içerisinde size unutmayacağınız bir tatil sunuyor.

Doğal yürüyüş yolları, ağaçların kokusu, kuşların ve su sesinin huzurunu yaşamak isteyen yerli ve yabancı turistler, günübirlik ya da hafta sonu kaçamağı ile Maşukiye’ye resmen akın ediyorlar. İlçeye gittiğinizde çok sayıda otele rastlayabilirsiniz ama doğa için gittiğinizi düşünürsek, yüksek yüksek binalara kapanıp kalmak pek doğru bir tercih değil gibi duruyor. Tertemiz havanın kokusunu içinize çekmek için bizim tavsiyemiz Maşukiye Bungalov evleri ile konaklama deneyimi yaşanız.

Maşukiye Bungalov Evleri 

Babil Bungalow Boutique Hotel

Babil Bungalow Boutique Hotel

Oldukça temiz ve modern mobilyalarla döşenmiş, ahşabın sıcaklığını yansıtan, kapısından çıktığınızda çimlere basabileceğiniz ve göz alabildiğine yeşil bir ortam hayal edin. Bu hayali Babil Bungalow Boutique Hotel sizin yerinize gerçeğe dönüştürmüş. 5 tane bungalov evi bulunan otel, oda kahvaltı konseptiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. 

Cansu Maşukiye Bungalow Otel

Cansu Maşukiye Bungalow Otel

Filmlerde gördüğümüz çatısı yere kadar olan küçük evleri gözünüzde canlandırın. İşte Cansu Otel’de göreceğiniz bungalov evler aynen bu şekildedir. Tesis içinde 3 standart, 3 süit ve 9 adet bungalov olmak üzere toplam 15 oda bulunmaktadır. Bungalow Hotel Cansu’da doğal havuza girip serinleyebilir, hamak keyfi ile dinlenebilir, spor yapabilir veya doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Otel’de Maşukiye’ye özgü alabalık tadabilirsiniz. Bölgede en tercih edilen tesis ve en olumlu yorumları alan tesis burasıdır. 

Adesa Bungalow Hotel

Adesa Bungalow Hotel

Cansu Otel’e 1 kilometre uzaklıkta bulunan Adesa Bungalow Hotel, doğanın keyfini çıkarabileceğiniz bir başka tesistir. Bir tarafında göl diğer tarafında ise orman manzarası ile güne pozitif başlayabileceğiniz bir oteldir. Güler yüzlü ve kaliteli hizmetiyle keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Maşukiye’ye Nasıl Gidilir?

Kartepe Ulaşımı ve Bilmeniz Gerekenler - kartepe

Kocaeli şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan bu saklı cennete kendi aracınızla gidebilirsiniz. Ayrıca İstanbul’dan Maşukiye’ye trenle gidebilir ve bu sırada da doğa güzelliklerini seyredebilirsiniz. Trenden indikten sonra ilçeye varmanız için 1 kilometre yürümeniz gerekmektedir. 

Maşukiye’de Ne Yapılır?

Kartepe Kahvaltı Seçenekleri - Manzara

Doğa için gittiğinize göre yürüyüş yapabilir, bisiklet kiralayarak tura çıkabilirsiniz. Adrenalin dolu “Zipline”  aktivitesine katılabilir ve resmen ağaçların içinde kalan restoranlarda alabalık yiyebilirsiniz. 

Kış sezonunda Maşukiye’de bulunuyorsanız, Kartepe’ye gidebilir, yoksa kayak takımı kiralayabilir ve kayak yapabilirsiniz.

Cevap bırakın