Zorluk Derecesine Göre Kartepe Pistleri

Bir kayak merkezindeki en önemli kriterlerden birisi de tüm kayak severlere hitap edebilen bir kayak tesisi olmaktır. Sadece profesyonel veya sadece acemi kayak severlere hitap eden merkezlerin tam aksine Kartepe Kayak Merkezi’nde her seviyeden sporcu, eğlenceli vakit geçirebiliyor. Kartepe Kayak Merkezi’nde 3 tepe üzerine kurulmuş pistler bulunmaktadır. Gelin hep birlikte bu tepelere ve üzerinde bulunan pistlere bir göz atalım.

Tepelere geçmeden önce şu kısa bilgilendirmeyi de yapalım;

  • Yeşil Pistler – Çok Kolay
  • Mavi Pistler – Kolay
  • Kırmızı Pistler – Zor
  • Siyah Pistler – Çok Zor

Kayak Tesisi ve Kartepe Tepesi

Herkese Hitap Eden Kayak Tesisi Kartepe-teleferik

Zorlu pistlerin mekanı olarak bilinen Kartepe Tepesine 3 kişilik telesiyejler ile ulaşım sağlanıyor. Acemi ve yeterli deneyim sahibi olmayanların kesinlikle uzak durması gereken tepeye zaman zaman sis çökebilmektedir. Bu nedenle özellikle bu tepede kaymak isteyen kayak severler, yola çıkmadan önce mutlaka meteorolojinin sitesinden hava durumunu kontrol etmeliler. Zira bu pist kötü hava şartlarında, kazalara sebebiyet vermemek adına kapatılmaktadır.

Geyik Alanı Tepesi

Kartepe Kayak Merkezi’nin en popüler tepesi olan Geyik Alanı Tepesi, Mavi pistlere sahip olduğu için oldukça kalabalıktır. Pistlerin başlangıç noktasına 2 kişilik telesiyejler ile ulaşabiliyorsunuz. Tepe üzerinde 3 farklı pist bulunmaktadır ve merkezin kayması en zevkli pistleri bu tepede bulunur.

Karlıktepe Tepesi

Kayak merkezinin en sakin tepesidir zira burada ulaşım telesiyej ile değil tele ski ile sağlanmaktadır. Bu da bölgenin daha az ziyaretçi çekmesine sebep olur. Harika pistlere sahip olması ve kalabalık olmaması sebebiyle, doyasıya kaymak isteyen herkese tavsiye Karlıktepe Tepesini tavsiye ediyoruz.

Kartepe Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

Herkese Hitap Eden Kayak Tesisi Kartepe-teleferik

Kasım ayında ilk karın düştüğü Kartepe’de sezon ise Aralık ayının başında başlamaktadır. Kar kalınlığı sezonun sonu olan Mart başına kadar ortalama 80 santim ila 2 metre arasında değişmektedir. Kartepe bazı senelerde kar almamasından dolayı tüm pistleri kapatmak zorunda kalmıştır. Buna önlem olarak The Green Park Kartepe Resort oteli yetkilileri bazı pistlere suni kar makinesi kurdurmuştur. Siz yine de yola çıkmadan önce mutlaka Kartepe’deki kar kalınlığını kontrol etmeyin unutmayın.

Cevap bırakın