Kartepe Kayak Merkezi’ne Yakın Oteller

Öncelikle, ülkemizin en yeni merkezlerinden  birisi olan Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul’a çok yakın. Bu sayede hafta sonu kaçamakları ve günübirlik tatiller için muhteşem bir seçenek. İstanbul haricinde Bursa ve Ankara gibi iki büyük şehre daha yakın olması, Kartepe Kayak Merkezini potansiyeli yüksek bir tatil merkezi haline getirmiş durumda.

Kartepe’nin tek olumsuz yanı ise piste yakın sadece 1 otelin olması. Bu da özellikle sömestr gibi yoğun dönemlerde, ziyaretçilerin otelde yer bulmasını zorlaştırıyor. Bu gibi dönemlerde Kartepe Kayak Merkezine yakın oteller, konaklamak için bakılması gereken seçenekler arasında. Ayrıca yoğun olmayan zamanlarda dahi uygun fiyatlı bir kayak tatili için yine bu otelleri tercih edebilirsiniz.

The Green Park Kartepe Oteli

Kartepe Kayak Merkezine Yakın Oteller-otel

Pistlerin hemen yanında olması, kayak sporcuları için özel imkanları, tam donanımlı spa merkezi ve çocuklara özel tasarlanmış imkanları sayesinde, The Green Park Kartepe oteli Kartepe Kayak Merkezi’nin konaklama adına en çok tercih edilen otelidir.

Pistlerin işletme hakkını elinde bulunduran otel, bu sayede neredeyse tüm kayak sezonu boyunca doludur. Otelde yer bulma sorunu yaşamamak ve daha uygun fiyatlar ile bir kış tatili geçirmek için mutlaka erken rezervasyon imkanını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Otel bünyesinde bulunan kayak odasından, kayak tatili için gereken tüm ekipmanları kiralayabilirsiniz. Özel ders ve ekipman fiyatlarının pahalı olduğunu da belirterek, kayak ekipmanlarınızı bölgeye çok yakın olan Maşukiye ilçesinden satın almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Maşukiye, Kartepe Kayak Merkezi yolunda bulunan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken muhteşem bir köy. Aşıklar köyü olarak bilinen Maşukiye’nin doğal güzelliklerini gördükten sonra köy balıkçılarında enfes bir ziyafet çekebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Otelleri

Kartepe Kayak Merkezine Yakın Oteller-artistlik hareket

Green Park Kartepe haricinde Kartepe Kayak Merkezine çok yakın olan Motali Life, Yazıcılar Hotel, Saklıbahçe Otel, Kartepe Kaptan Otel ve Elegarden otelleri de tercih edilebilir. Bu oteller pistlere 20-30 dakikalık mesafede oldukları için fiyatları daha uygundur.

Pist bölgesine inip çıkmada sorun yaşamamak için bölgeye özel aracınız ile gelmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. Özel araçlarınızda mutlaka kar lastiği ve zincir bulundurmalısınız, Kocaeli Belediyesi her ne kadar yolları temizliyor olsa da hava şartları oldukça zorlu ve yolda kalma ihtimaliniz her zaman var.

Cevap bırakın