Kartepe Kayak Merkezi ve Güzellikleri

İstanbul’a sadece 120 kilometre uzaklıkta bulunan Kartepe Kayak Merkezi, ülkemizin önemli  kayak sporları merkezi  haline gelmiştir. Doğal güzellikleri, sık ormanları ve Sapanca Gölü manzarası ile mutlaka unutulmaz anılar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Dağın eteklerinden zirveye araç ile çıkış yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Şahsi aracınız yok ise taksi veya yerel ulaşım araçlarını kullanarak tepeye ulaşabilirsiniz. Kışın zorlu hava şartları sebebiyle, Kocaeli Belediyesi neredeyse gece gündüz yol açma çalışmalarını sürdürmektedir. Aracı ile gelecek olan okurlarımız mutlaka kış lastiği ile gelmeli ve araçlarında zincir bulundurmalılar. Kayak sporları merkezi, sunduğu benzersiz fırsatlarla öne çıkmaktadır.

Kartepe’de turizm sadece kış aylarında değil yılın her gününde devam etmektedir. Kışın kayak ve snowboard, ilkbahar ve sonbahar aylarında kamp, piknik, trekking gibi aktiviteler, yaz aylarında ise yüzme ve yelken sporları bölgede en çok yapılan etkinlikler arasındadır.

Kartepe Konaklama

Kartepe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Pist

Kartepe Kayak Merkezi etrafında onlarca farklı konaklama tesisi bulunsa da, kayak merkezinin bulunduğu tepe de sadece Green Park Kartepe oteli bulunmaktadır. Tesislerin yapımını da bizzat sağlamış olan otel, tüm pistler üzerinde tek hak sahibi olarak işletme hayatına devam etmektedir. Green Park Kartepe oteli, direkt olarak tesisin içerisinde olduğu için diğer otellere göre yüksek fiyat sunmakta fakat önceden planlı bir şekilde erken rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlar ile konaklayabilirsiniz. Odanızı ayırma işini çok geçe bıraktığınızda hem fiyatlar yükselecek hem de yoğun kış sezonunda yer bulmanız imkansıza yakın olacaktır.

Kartepe Kayak Sporları Merkezi

Karatepe Kayak Merkezi'nin Konumu ve Özellikleri

Kartepe, bitki örtüsü düşünüldüğünde en zengin doğal güzelliklere sahip 3 kayak merkezimizden birisidir. Doğal zenginlikleri yönünden Uludağ’a benzerliği olan Kartepe aynı zamanda Maşukiye gibi yine muhteşem manzaralara sahip bir beldeye de sınırdır. Kartepe’nin eteklerinde bulunan bu aşıklar köyü, mutlaka uğramanız gereken noktalar arasındadır.

Kartepe’ye çıkmadan önce Maşukiye’ye uğrayarak hem daha uygun fiyatlar ile kayak ekipmanları kiralayabilir hem de beldeye özel kiremitte balık lezzetini tadabilirsiniz. Bunun yanında merkez oteli pahalı bulan veya sömestr gibi yoğun dönemlerde Green Park Kartepe otelinde yer bulamayan okurlarımız, kayak merkezine 15 dakika mesafede olan Maşukiye’de bir otelde konaklayabilirler.

Cevap bırakın