Kartepe Kayak Merkezi Ulaşım Önerileri

Çok yeni yapılmış olması sebebiyle ülkemizin en modern kayak merkezlerinden birisi olan Kartepe Kayak Merkezi, Green Park Kartepe oteli tarafından işletilmektedir. Otel, pist yapımı ihalesini üstlendiği için uzun yıllar da bölgeyi işletmeye devam edecektir. Tepede tek otel olması elbette yoğun zamanlarda ziyaretçiler için dezavantaj zira yer kalmadığı zaman mecburen daha uzaktaki çevre otelleri tercih etmek zorunda kalıyorsunuz. Bu duruma düşmemek ve daha uygun fiyatlarla kayak tatilinizi gerçekleştirmek için mutlaka yaz aylarından yerinizi ayırtmalısınız.

İstanbul’da yaşayan okurlarımız TEM otoyolunu kullanarak neredeyse yolun tamamını kat edebilirler. Sapanca çıkışından çıktıktan sonra Maşukiye tabelalarını takip edebilirsiniz. Elbette kayak merkezine gitmeden önce Sapanca’ya saparak Sapanca Gölünün doğal güzelliklerini çok yakından da görebilirsiniz. Maşukiye meydana geldikten sonra Kocaeli’nin en popüler turizm merkezi olan Kartepe Kayak Merkezi’nin tabelalarını göreceksiniz. Bu çıkışa da geldikten sonra sizi dağa tırmanış yolu bekliyor olacak. Kar lastiksiz ve zincirsiz bu yolu tırmanmayı aklınızdan dahi geçirmeyin zira tüm yol çalışmalarına rağmen bazı durumlarda yolda kalma ihtimaliniz var.

Kartepe Kayak Merkezinde Neler Yapılır?

Günübirlik Kartepe Turları ve Kalkış Saatleri

Kayak ekipmanlarınız yoksa ve çok sık kayak yapan birisi değilseniz kiralama en mantıklı seçenek olacaktır. Kayak Merkezinde sadece 1 otel olmasından dolayı ekipman kiralama fiyatları bir hayli yüksek. Bu nedenle zaten yolunuzun üstünde olan ve gerçek bir saklı cennet olan Maşukiye’yi gezebilir ve bu gezinti esnasında kayak ekipmanlarını kiralayabilirsiniz. Ekipman kiralama fiyatları her ne kadar her sene değişse de ortalama olarak 150 liraya, 1 günlük tüm ekipmanları kiralayabilirsiniz. Uzun süreli kayak yapmayı düşünüyorsanız satın almanız veya Maşukiye’deki kayak dükkanları ile pazarlık yapmanız isabetli olacaktır.

Maşukiye’ye gelmişken mutlaka kiremitte alabalık lezzetini denemeyi unutmayın. Eskiden aşıklar köyü olarak bilinen beldenin neredeyse her metrekaresi turizm potansiyeli taşıyor ve eminim ki sizde de unutmayacağınız anılar biriktirecek.

Kartepe Kayak Merkezi Konaklama

Kartepe'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Otel

Tepede bulunan Green Park Kartepe otelinde 250 oda ve bunun yanı sıra apart binalar bulunuyor. Otel lüks konseptte inşa edilmiş ve acemiler için de bünyesinde bir kayak okulu bulunduruyor.

Cevap bırakın