Kartepe Kayak Merkezi Ücretleri


Kartepe Kayak Merkezi ormanları ve doğal güzellikleri ile büyüleyici bir atmosfere sahiptir. İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde konuklarına günübirlik bir tatil yaşama fırsatı sunmaktadır. Kayak sezonunun sadece 3 ay sürmesi sebebiyle hafta sonlarında ve ortak tatillerde çok yoğun olan bölge, konuklarına Aralık, Ocak ve Şubat ayında verimli bir kayak deneyimi duymaktadır.

Kartepe ormanlık alanları, eteğindeki Maşukiye ve zirveden görünen Sapanca Manzarası ile sadece kayak tatili yapmak isteyenlerin değil aynı zamanda doğa ile iç içe olmak isteyenlerin de adresi. Bu sayede Yaz ve Kış demeden konuklar, sadece buranın güzelliklerini görmek için de Kartepe’ye geliyorlar. Yaz aylarında Kartepe’de trekking ve paraşüt başta olmak üzere onlarca farklı aktivite düzenlenmektedir.

Kartepe, The Green Park Resort oteli tarafından yönetilmektedir. Zirvedeki tek otel olmanın avantajını kullanan tesis, pistlerin de kullanım hakkına sahiptir. Pistlere yakın bir şekilde konaklamak istiyorsanız maalesef başka bir alternatifiniz bulunmuyor. Bunun için ise kesinlikle üzülmeyin zira Green Park Resort 5 yıldızlı bir konaklama tesisi. Aracı ile günübirlik tatil yapmak isteyen konuklar, Kartepe bölgesinde araçlarını günlüğü 20 liraya park edebiliyorlar. Otopark dolu ise aracınızı yol kenarına veya görevlilerin gösterdiği bölgelere koyabilirsiniz.

Özel aracı ile bölgeye gelen konuklar, mutlaka araçlarında kar lastiği takılı olmasına dikkat etmelidirler. Kocaeli belediyesi hummalı bir çalışma ile yolları 7/24 açık tutmaya çalışsa da, her ihtimale karşı aracınızda zincir bulundurmayı da ihmal etmeyiniz.

Kartepe Kayak  Merkezi Skipass Ücretleri

Kartepe pistlerinden faydalanabilmek için ihtiyacınız olan tek şey Skipass adı verilmiş kartlar. Bu kartlar sayesinde lift sistemlerini kullanabiliyorsunuz. Kartlar; tek çıkış, uzun tur tek çıkış, yarım gün ve tam gün sınırsız olarak satışa sunulmakta.

  • Tek Çıkış: 10 lira
  • Uzun Tur Tek Çıkış: 35 lira
  • Yarım Gün: 60 lira
  • Tam Gün: 100 lira

Kayak merkezleri, Kış aylarında faal olan bölgeler olduğu için hava en geç 17:00’a kadar aydınlık kalacaktır. Doyasıya bir kayak keyfi yapmak ve 100 lira verdiğiniz Skipass’tan en iyi şekilde faydalanmak adına mutlaka en geç 09:00’da pist başlarında olmaya gayret gösteriniz. Bu doğrultuda merkeze de en geç 08:00 gibi girmeniz gerekecektir. Geç kalmanız durumunda ise 13:00’da başlayan yarım günlük Skipass kartını alabilirsiniz. Tüm kartların 30 liralık bir depozito ücreti bulunmaktadır, kartı geri getirdiğinizde bu ücreti iade alabilirsiniz.

Kartepe Pistlerinin Zorluk Dereceleri

Kartepe’de en kolay pistlerden, tehlikeli pistlere kadar her seviyeye hitap eden pist seçenekleri bulunmaktadır. Konuklar Karlık Tepe, Geyik Alanı, Kartepe gibi tepelerden faydalanabiliyorlar. Orta ve acemi olan konuklar ise harika pistleri bulunan Geyik Alanı tepesini tercih edebilirler. Merkezin en büyük avantajlarından birisi de neredeyse tüm pistlere telesiyej ile çıkma imkanının bulunmasıdır.

Kayak kıyafetleriniz veya ekipmanlarınız bulunmuyorsa, Kartepe yolu üzerindeki kayak dükkanlarından daha uygun fiyatlara kiralama yapabilirsiniz. Buna ek olarak Kartepe’nin eteğinde olan Maşukiye beldesi de bu işlem için uygun bir bölge. Ayrıca Maşukiye’ye gelmişken, 1-2 saatiniz varsa onu da Maşukiye gezisi için ayırabilirsiniz. Gidişte erken saat olması nedeni ile mümkün olmasa da, dönüş yolunda Maşukiye’de mutlaka kiremitte alabalık yemenizi de tavsiye ediyoruz.

Kartepe’ye Nasıl Gidilir?

Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul’a 110 kilometre mesafede bulunuyor. Trafiğin olmadığı saatlerde 1.5 saat içerisinde rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. TEM Otoyoluna girdikten sonra İzmit gişelerini takip etmeniz yeterlidir. Bu gişelerden sonra Maşukiye tabelalarını takip ederek 20 kilometre sonra kendinizi Kartepe’de bulabilirsiniz.

Cevap bırakın