Kartepe Kayak Merkezi Neden Önemli?

Yeni olması, lüks tesisleri ve modern yapısıyla dikkatleri kısa süre içinde üzerine çekmeyi başaran Kartepe Kayak Merkezi, her sene binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Sapanca Gölü gibi muhteşem bir doğal zenginliğin yanında olması da Kartepe Kayak merkezine ciddi bir avantaj sağlamakta.

Diğer birçok kayak merkezi gibi Kartepe de kayak yapmak için en uygun olan zaman aralığı Aralık ayının başıyla Mart ayının sonunu kapsayan dönemdir. Kış turizminin önemli noktalarından birisi olan Kartepe’de sezonun genelinde kar yüksekliği 3 metreye kadar çıkabilmektedir.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe Kayak Merkezi'ne Ulaşım - Oteller

Kartepe Kayak Merkezi sanılanın aksine oldukça zengin sportif aktivitelerin gerçekleştirilebileceği pistlere sahiptir. Pistlerin çeşitli stiller için uygun tasarlanmış olması profesyonel kayak severlerin de ilgisini çekiyor. Bu yüzden profesyoneller her sene Kartepe’yi tercih ediyor diyebiliriz. Öyle ki kayak sporuna henüz yeni başlamış kişilerin veya sporu meslek olarak edinmiş profesyonel sporcuların da aynı kayak merkezinde doyasıya spor yapmaları mümkün oluyor. Gerekli tanıtımların yapılması ve reklam kampanyalarının dünya çapında yayınlanması ile merkeze ilgi daha arttı! Artık, Kartepe Kayak Merkezi’nin yabancı profesyonel kayakçıları da bünyesine çekmesi işten bile değildir. Yapısı, iklim şartları ve pistleri ile dünyanın en önde gelen kayak merkezlerinden birisi olmaya adaydır.

Kartepe Kayak Merkezi Otelleri

Kartepe Kayak Kiralama - Grup

Kartepe otelleri sadece kayak sezonunun yoğun olduğu kış aylarında değil yılın 12 ayında da hizmet vermektedirler. Kayak merkezinin çevresindeki özel bölge doğal güzelliklere sahip olduğu için Kartepe yaz aylarında da yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Tüm okurlarımıza kış sezonu tatili için Kartepe’de konaklayacakları oteldeki yerlerini yaz aylarından rezerve etmelerini tavsiye ediyoruz. Green Park Kartepe daha önce deneyimlediğim ve halen otel konusunda karar veremeyen okullarımıza tavsiye edebileceğim bir konaklama tesisidir. Kartepe’de en uygunundan en ekonomik otellere kadar geniş bir yelpazede tesis seçeneği bulunmaktadır. 

Kartepe Ulaşım

Ülkemizin bir başka turizm cenneti olan Maşukiye’den yerel dolmuşlarla veya İzmit merkezden otobüsler ile Kartepe Kayak Merkezi’ne kısa sürede ulaşmak mümkün. Bunun yanında İstanbul’dan Kartepe’ye direkt kalkan servisler bulunuyor. Bu da Kartepe’nin turizm potansiyeline çok ciddi bir katkı oluşturmaktadır.

Cevap bırakın