Kartepe Kayak Merkezi Konaklama

Ülkemizde yapılan en yeni kayak merkezlerinden birisi olması sayesinde Kartepe Kayak Merkezi modern pistlere ve otellere sahiptir. Otel çeşitliliği konusunda diğer merkezlerin arkasında kalmaktadır zira tepede doğal şartlar sebebiyle sadece tek bir otel bulunmakta. Tepede bulunan Green Park Kartepe oteli haricinde 20-30 dakikalık mesafelerde ise The Escape Otel, Park Mandalin, Motali Life Hotel, Elgarden Hotel, Uğurlubey Otel, Asmalı Garden Otel, Clup Grand Becassier, Rivada Hotel, My Green Boutique otelleri bulunmaktadır.

Kış sezonundaki tatilleriniz için otel odalarınızın rezervasyonunu ve ödemesini yaz aylarında yapmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle tepedeki tek otel olan Green Park Kartepe otelinde yerinizi ayırtmanız, her kayak gününde sizi en az 1 saatlik boşa giden zamandan kurtaracaktır. Zira zorlu hava şartlarında Kartepe’ye çıkmak zaman zaman hayli zorlu olabilmekte.

Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Kartepe Kayak Merkezi ve Kartepe Otelleri - teleferik

Kartepe’nin yüksekliği diğer kayak merkezlerimize göre düşüktür. Bu da zaman zaman kar kalınlığının, kayak sporları için uygun olmayışına sebep olur. Bu sebeple Kartepe’ye gitmeden önce mutlaka sitesi üzerinden kar kalınlığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu gibi durumlarda, pistlerin büyük bölümü kapalı olacaktır ve bu da sizin kayaktan alacağınız zevki önemli oranda düşürür.

Günübirlik seyahatlerinizde aracınızı Green Park Kartepe otelinin otoparkına koyabilirsiniz. Biz gittiğimizde park ücreti 20 lira idi, her sene değişkenlik göstereceğini lütfen unutmayalım. Dağın tepesinde, pistler arası ulaşım ve tepeye çıkmak teleski ve telesiyej gibi sistemler ile sağlanmaktadır. Hafta sonları bu araçların başında uzun kuyruklar olacağı için doya doya kaymak isteyen okurlarımıza hafta içi gelmelerini tavsiye ediyoruz.

Kartepe Kayak Merkezi’nde Kayak Kiralama

Kartepe Kayak Merkezi ve Sizi Bekleyen Doğa - teleferik

Kayak takımlarınızı otelden kiralayabilirsiniz fakat fiyatlar maalesef çok yüksek. Bu sebeple dağ yoluna girmeden karşınıza çıkacak olan dükkanlardan daha uygun fiyatlara (ortalama 200 lira) tüm kayak ekipmanınızı kiralayabilirsiniz. Kartepe’de 4 farklı renk grubuna ayrılmış kayak pistleri bulunmaktadır. Acemi kayak severlere mavi ve yeşil pistleri tavsiye ediyoruz. Kırmızı ve siyah pistler ise tecrübeli ve profesyonel kayakçılar için ayrılmıştır. Tek bir Skipass ile tüm pistlerden faydalanabiliyor olmanız, çok az kayak merkezinde bulunan bir özelliktir ve Kartepe Kayak Merkezinde de bu şans bulunmaktadır.

Cevap bırakın