Kartepe Kayak Merkezi Konaklama Fırsatları

Ülkemizde ve dünyada kış sporlarına meraklı kayak severlerin en çok tercih ettiği bölgelerden birisi de Kartepe Kayak Merkezi. Mükemmel doğası, tertemiz havası ve muhteşem uzun pistleri ile, bir kayak severin aradığı her şeyi içinde barındırıyor. Aralık ayında başlayan kış sezonu, Mart ayının ilk haftasında son bulmakta. Ormanları, Sapanca gölü manzarası ve İstanbul’a çok yakın olması sebebiyle tercih ediliyor. Ayrıca kar uzunluğu yaklaşık olarak 2 metreyi bulduğu için, profesyonel kayakçıların aradığı zemin bu kayak merkezinde bulunuyor.

Kartepe Kayak Merkezi turları ile tesislerden çok daha iyi faydalanabilirsiniz. Hafta sonu çok yoğun olduğu için Kartepe’ye hafta içi bir günde veya günlerde gitmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. Ortalama olarak 1 veya 1.5 saat içerisinde İstanbul’dan, bölgeye ulaşmak mümkün.

Kartepe Kayak Merkezi Nerede?

Kartepe Kayak Merkezi ve Kartepe Otelleri

Kayak merkezinin olduğu bölge Kocaeli ilimize bağlıdır. Yüksekliği 1650 metre olan Kartepe, bu nedenle Uludağ gibi 4 ay değil 3 aylık bir kayak sezonunu ziyaretçilerine sunmaktadır. Kartepe, Samanlı Dağı bölgesinde bulunmaktadır ve şehrin doğusunda kalır. Manzaralarının çeşitli olması ve çok uzun kayak pistleri sayesinde özellikle İstanbul, Ankara ve Bursa gibi şehirlerdeki kayak severlerin ilgisini çekmektedir. Ülkemizin bu en büyük şehirlerinden 3’üne sahip olması, bölgenin turizm potansiyelini ciddi manada artırmaktadır.

Kartepe sadece kış turizmi için değil sadece doğal güzelliklerinin de görülmesi için gelen ziyaretçiler ile doludur. Zira tam tepede, muhteşem bir göl manzarası eşliğinde kahvaltı yapmak gerçekten tarifi zor anlar yaşatmaktadır. Zengin orman örtüsüne sahip bölgede, yaz aylarında da huzurlu yürüyüşler veya gün boyu süren piknikler yapabilirsiniz. Bu manada özellikle hafta sonlarında büyük şehirlerin karmaşasından sıkılan ziyaretçiler, Kartepe’ye günübirlik ziyaretler gerçekleştiriyorlar.

Kartepe Kayak Merkezi Konaklama

Kartepe Kayak Merkezi ve Sizi Bekleyen Doğa - kayak merkezi

Kayak merkezine 20-30 dakika mesafede bir çok konaklama tesisi bulunsa da, tepede sadece Green Park Kartepe oteli bulunmaktadır. Pistlerin kontrolü de bu otelde olduğu için Skipass kartlarını, otelden temin etmeniz gerekiyor. Otel fiyatları, önceden rezervasyon yapıldığı takdirde uygun. Bu sebeple tüm okurlarımıza, kış tatilleri için planları yaz aylarından yaparak odalarını ayırtmalarını tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın