Kartepe Kayak Merkezi Kayak Keyfi!

Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul’a 115 kilometre uzaklıkta olan ve ülkemizin en yeni kayak tesisleri arasında bulunan modern bir turizm merkezidir. Ülkemiz kış turizmi açısından Uluslararası bir potansiyele sahip olan Kartepe, aynı zamanda Türkiye’nin en uzun pistine de ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzellikleri sayesinde yılın her dönemi gidilip görülecek bir yer haline gelen Kartepe’nin bitki örtüsünde yüzlerce farklı bitki ve dağlık bölgelerde yabani hayvanlar yaşamlarını sürdürmektedir. Eteklerinde Maşukiye gibi yine başka bir muhteşem doğal cennetin bulunduğu Kartepe’nin zirvesine çıkış ise araç ile 20 dakika sürmektedir. Pistlerin ve merkezin tamamını ihale yolu ile yapan Green Park Kartepe oteli ise Kartepe Kayak Merkezi’nin tek işletmecisidir. Kış aylarında belediye ekipleri yol açma çalışmaları yapsa da kendi aracı ile gelen tüm ziyaretçilerin kış lastiği ve zincir bulundurması zorunludur.

Kartepe Kayak Merkezi Konaklama

Kartepe Ulaşımı ve Bilmeniz Gerekenler - kayak pisti

Maşukiye gibi bir saklı cennetin hemen yanında olan Kartepe, aynı zamanda Sapanca Gölü manzarası ve deniz manzarası eşliğinde size kayak sporları yapma imkanı sunmaktadır. 5 yıldızlı Green Park oteli haricinde Kartepe’de orman içerisinde ve dağın eteklerinde konaklayabileceğiniz butik oteller de bulunmaktadır. Otel konaklama fiyatları yoğunluğa göre değişmektedir, fahiş fiyatlara denk gelmemek için rezervasyonunuzu çok önceden yaptırmanız faydanıza olacaktır.

Kartepe Kayak Merkezi

Kayak Severlerin Sevdiği Rota Kartepe Kayak Merkezi

Uzunlukları 400 ila 3500 metre arasında değişen 12 pisti bulunan Kartepe, pistler arasındaki ulaşımları ise 4 lift ile sağlamaktadır. Aralık ayının başında başlayan kayak sezonu Mart ayı gelmeden son bulmaktadır. Yüksekliği düşük olduğu için kar kalınlığı 2 metreyi ancak bulabilen Kartepe’de istisnai olsa da güneşin açması sebebiyle bazı pistler kapanabilmekte. Bu nedenle okurlarımıza, tatil için yola çıkmadan önce kar kalınlığını kontrol etmelerini tavsiye ediyoruz.

Pistlerin başlangıç noktalarına 3 telesiyej ve 1 teleski yardımı ile çıkılıyor. Hafta sonları bu araçlar üzerinde ciddi kuyruklar olduğu için doya doya kaymak isteyen okurlarımızın hafta içinde gelmelerini tavsiye ediyoruz.

Kartepe Kaya Merkezi’nde çok kolay olarak adlandırılan 1 adet yeşil pist, kolay pist kategorisinde olan 4 adet mavi pist, zor pist olarak bilinen 5 adet kırmızı pist ve çok zor olarak kabul edilen 2 adet siyah pist bulunmaktadır. Olası yaralanmaları veya vakit kayıplarını engellemek için mutlaka seviyenizdeki pistleri tercih etmeyi unutmayınız.

Cevap bırakın